News

Izrael: Opracowano system umożliwiający precyzyjne określenie odmian marihuany!

Naukowcy

Izraelski gigant konopny, firma Tikun Olam Cannbit ogłosiła stworzenie systemu, który w niespotykany do tej pory sposób będzie identyfikował poszczególne szczepy marihuany. Izraelskie przedsiębiorstwo nazywa swój wynalazek rewolucyjnym.

Przedsiębiorstwo Tikun Olam Cannbit w poniedziałek przedstawiło system o nazwie Cannabis Genetic Fingerprint (CGF), który za pomocą sekwencjonowania genetycznego jest w stanie zidentyfikować odmiany i szczepy marihuany występujące w roślinie.

System CGF ma pozwolić dokładnie na sprawdzenie wszystkich poznanych składników w roślinie i określenie w sposób precyzyjny odmiany marihuany.

Do tej pory, choć wszystkie firmy konopne starały się utrzymać jednolitość rośliny, to ta zawierała w sobie tak wiele niezidentyfikowanych odmian, które mogły wywoływać negatywne skutki.

Portal 420Intel przytacza między innymi badanie wpływu konopi na COVID-19, według którego niektóre szczepy konopi siewnych pomagały w walce z wirusem, podczas gdy inne dawały skutek wręcz odwrotny do zamierzonego.

Twórcy CGF zaznaczają, że już wkrótce każda odmiana marihuany może posiadać własne „ID”, które będzie sprawdzalne za pomocą najnowszej technologii z gałęzi genetyki.

Jest to niezbędny krok, który po raz pierwszy umożliwia stworzenie trwałego i solidnego ‚biometrycznego dowodu tożsamości’ dla każdej odmiany konopi – powiedział genetyk firmy i kierownik ds. rozwoju naukowego Asaf Salmon

Warto zaznaczyć, że do tej pory proces identyfikacji rośliny konopi indyjskich opierał się na wielu różnych zewnętrznych i subiektywnych parametrach, takich jak wysokość rośliny, kolor liści, średnica łodygi i zmierzone substancje czynne, co prowadziło do wielu błędnych identyfikacji, obniżając ogólną skuteczność m.in. leczenia medyczną marihuaną.

Określenie tożsamości rośliny na podstawie jej typowego DNA umożliwia niezależną, wiarygodną i statystycznie poprawną identyfikację, bardziej niż jakikolwiek inny parametr biologiczny – twierdzą przedstawiciele Tikun Olam Cannbit

Nowy system został opracowany przy wsparciu technicznym Plant Metabolism Laboratory z MIGAL Galilee Research Institute w północnym Izraelu.

Na razie nowe rozwiązanie stworzone przez Tikun Olam Cannbit jest w procesie komercjalizacji i początkowo będzie dostępny jedynie w Izraelu.

Źródło: 420Intel

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły