News

Liga NFL chce zbadać konopie pod kątem zastosowania jako leku dla zawodników

NFL

Włodarze National Football League, czyli największej ligi futbolu amerykańskiego na świecie zapowiedzieli, że po wielu latach restrykcyjnej polityki antydopingowej, chcą zbadać jak THC i CBD zawarte w konopiach indyjskich mogą być alternatywą dla leków przeciwbólowych.

W oświadczeniu władz NFL możemy przeczytać, że ci w konopiach poszukują potencjalnej roli terapeutycznej leków i niefarmakologicznych interwencji, które są uważane za uzupełniające do rutynowego pooperacyjnego ortopedycznego leczenia bólu u zawodników futbolu amerykańskiego NFL”. Włodarze największej ligi futbolu amerykańskiego interesują się również tematem, jak marihuana wpływa na osiągane rezultaty przez sportowców.

NFL nie będzie finansować na ten moment żadnych konkretnych badań, jednak poszukuje wykwalifikowanych naukowców, którzy mogliby w przyszłości pomagać w projektach badawczych na temat konopi. Naukowcy, którzy chcą współpracować z ligą futbolu amerykańskiego, muszą złożyć odpowiednie dokumenty do 31 marca potwierdzające kompetencje badaczy.

W zeszłym roku liga NFL zmieniła zasady dotyczące kar za używanie dopingu. Wśród substancji podlegających sankcjom znajdowała się również marihuana, traktowana na równi z innym substancjami. Za jej wykrycie groziła utrata pensji, jednak bez kary zawieszenia.

Teraz nowe możliwości badawcze będą mogły w niedalekiej w przyszłości umożliwić stosowanie konopi przez zawodników jako alternatywnej substancji leczniczej.

Zwiększone zainteresowanie ze strony NFL możliwościami leczniczej marihuany, wynikają głównie z faktu, że pojawia się, coraz to większa ilość badań świadcząca o skuteczności konopi jako alternatywy dla niebezpiecznych opioidów.

Warto zauważyć, że coraz więcej federacji i lig sportowych otwiera się na konopie. Należy wspomnieć m.in. o takich ligach jak MLB czy NBA, które obecnie nie karają za używanie marihuany, a także również o największej federacji walk mieszanych na świecie UFC.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły