News

Nowy Jork: Regionalny szczyt na temat marihuany i waporyzatorów

waporyzacja

Gubernatorzy z Nowego Jorku, Connecticut, New Jersey i Pensylwanii spotkali się w czwartek na regionalnym szczycie, by omówić wspólną politykę dotyczącą konopi indyjskich i waporyzatorów w regionie.

Wszyscy gubernatorzy pochodzą z obozu demokratów i spotkali się, by wypracować wspólne stanowisko między innymi w sprawie wysokości podatku za produkty z konopi indyjskich. Co więcej, urzędnicy w przyszłości mają nadzieję określić, jak silne produkty konopne będą mogły trafić na rynek oraz ustalić zbliżone ogólne przepisy w obrębie rynku marihuany. Zgromadzenie doszło do wniosku, że ujednolicenie norm w kwestii konopi ułatwiło, by znacznie zasady prawa np. podczas badania policyjnego na obecność marihuany.

W spotkaniach uczestniczyli jeszcze przedstawiciele dwóch stanów: Massachusetts i Kolorado, które już wcześniej zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych. Podczas szczytu podzielili się oni swoim doświadczeniami na temat legalizacji i funkcjonowania rynku konopnego.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział, że regionalne przepisy, które mogą zostać uchwalone, ograniczyłyby takie sytuacje, w których ktoś jedzie do innego stanu, by zakupić marihuanę.

Urzędnicy  państwowi połączyli swe siły również, by wypracować wspólne zasady dotyczące waporyzatorów, które rzekomo według ostatnich doniesień mają stać za chorobą płuc znaną od niedawna jako  EVALI. W  USA ciągu ostatnich miesięcy zanotowano, aż 26 zgonów z powodu tej choroby.

Gubernnator Cuomo powiedział, że skoro brak jest ustaw o charakterze państwowym, to od poszczególnych stanów zależy regulacja rynku e-papierosowego. Dodał również, że trzeba być świadomym tego, że wielu palaczy marihuany korzysta z waporyzatorów i ta kwestia również będzie musiała zostać odpowiednio uregulowana.

Normy w sprawie waporyzatorów mają dotyczyć między innymi olejków smakowych, które mają zostać zakazane lub poddane restrykcyjnym regulacjom. Urzędnicy również dużą wagę przywiązali do zaostrzenia przepisów dotyczących kontroli sprzedaży waporyzatorów osobom nieletnim i ograniczenia reklam produktów tego typu.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły