News

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) ostrzega przed Delta-8 THC

Food and Drug Administration

Agencja Żywności i Leków (FDA) wraz z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) wystosowały komunikat, w którym ostrzegają przed potencjalnym niebezpieczeństwem płynącym ze stosowania psychoaktywnej substancji Delta-8 THC.

Delta-8 THC to psychoaktywny kannabinoid naturalnie występujący w konopiach indyjskich, jednak w bardzo małym stężeniu. Substancja ta zyskała dużą popularność w USA, po tym jak kannabinoid w syntetycznej formie trafił na półki sklepowe, wykorzystując luki prawne. Tym samym związek ten stał się gorzej przebadanym, ale tańszym substytutem marihuany, który na dodatek był łatwo dostępny.

FDA wraz z CDC ostrzegają jednak, że słabo przebadane produkty zawierające Delta-8 THC mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Organizacje poinformowały, że w ostatnim czasie zaobserwowano znaczny wzrost przypadków zatrucia tym zsyntetyzowanym kannabinoidem.

Ważne jest, aby konsumenci byli świadomi, że produkty Delta-8 THC nie zostały ocenione lub zatwierdzone przez FDA do bezpiecznego stosowania w jakimkolwiek kontekście. Substancje te mogą być wprowadzane do obrotu w sposób, który zagraża zdrowiu publicznemu – czytamy w oświadczeniu

FDA podejrzewa, że problemem może być fakt, iż produkty z Delta-8 THC narażają konsumentów na znacznie wyższe poziomy substancji niż naturalnie występujące w konopiach. FDA wraz z CDC poinformowały również o objawach zatrucia substancją Delta-8 THC, do których należą: halucynacje, wymioty, kłopoty z równowagą, a nawet utrata przytomności.

Agencja podkreśla, że słabo przebadane produkty Delta-8 THC mylnie nazywa się konopiami. Co jednak kluczowe, pomimo wystosowania oświadczenia – nie zdecydowano się na podjęcie kroków w celu zakazania sprzedaży substancji na szczeblu federalnym.

Źródło: marijuanamoment.net

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły