News

Palenie marihuany przegrywa w starciu z edibles?

edibles

W Kolorado na popularności zyskują edibles. W stanie tym spada liczba nastolatków palących konopie, a wzrasta spożywających je – tak wynika z badań opublikowane przez czasopismo naukowe JAMA Pediatrians. 

Nastolatkowie z Kolorado odchodzą od palenia marihuany na rzecz edibles. Podczas tegorocznych badań około 78% nastolatków Kolorado zdeklarowało, że pali marihuanę. W porównaniu do roku 2017 jest to spadek o 10%. Natomiast z 2% do 10% wzrosła liczba nastolatków spożywających marihuanę.

Kayla Tormohlen – doktorantka w Johns Hopkins Bloomberg

Od czasu wprowadzenia detalicznej sprzedaży nie zaobserwowaliśmy wzrostu jej popularności wśród młodzieży, ale zauważyliśmy różnicę w sposobie jej konsumpcji

W Kolorado oraz innych stanach jedzenie marihuany jest ściśle regulowane m.in za pomocą wprowadzonych limitów dotyczących zawartości THC w danym produkcie. Osoby sprzedające edibles ostrzegają kupujących, że powinni oni odczekać kilka godzin zanim wezmą kolejną porcje.

Od momentu, w którym Kolorado zalegalizowało rekreacyjną marihuanę (2014 rok) względnie ustabilizowało się jej używanie przez nastolatków. Podczas badań w 2017 roku na 5 uczniów tylko 1 przyznał się do sięgnięcia po nią w dowolnej formie – mniej więcej jest to średnia krajowa.

W Kolorado, aby móc kupić legalnie marihuanę trzeba mieć skończone 21 lat. W badaniu tylko 3% nastolatków przyznało się do tego, że udało im się samodzielnie kupić marihuanę w sklepie. Prawie 40% z nich kupiło ją od kogoś innego. Pozostali twierdzili, że używkę udało im się zdobyć za pomocą młodszych i starszych przyjaciół bądź członków rodziny.

Edibels to wyroby spożywcze z dodatkiem marihuany. Zaliczamy do nich np. ciasteczka, lizaki, żelki z dodatkiem THC. Po więcej informacji na ich temat możecie sięgnąć tutaj.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły