News

Oświadczenie firmy Aurora na temat dostaw medycznej marihuany

Aurora

Niedawno informowaliśmy, że medyczna marihuana wróciła do polskich aptek. Niestety ilość suszu była bardzo mała, bo wynosiła zaledwie 6 kg leku na całą Polskę. Sytuację tą wyjaśnił producent suszu medycznego, czyli firma Aurora GmbH, która wydała specjalne oświadczenie, w którym odniosła się do całej sprawy, a także poinformowała o przyszłości produktów swojej firmy na rynku medycznej marihuany w Polsce.

Z treści oświadczenia możemy dowiedzieć się, że obecnie dystrybuowana partia medycznej marihuany jest partią testową, dlatego stąd tak mała ilość produktu dostępnego na całą Polskę, która wyniosła zaledwie 6 kg. Dodajmy, że pierwsza partia surowca obejmowała tylko 2 z 4 zarejestrowanych produktów medycznej marihuany.

Przedsiębiorstwo Aurora poinformowało również, że w ciągu kolejnych tygodni do aptek trafią pozostałe zarejestrowane produkty medycznej marihuany, a zapasy będą uzupełnianie w zależności od potrzeb pacjentów, co miesiąc lub co dwa miesiące.

W oświadczeniu możemy również przeczytać, że daty kolejnych dostaw mogą ulec przesunięciu ze względu na trudności formalne, a także ze względu na obecną sytuację na świecie związaną z epidemią COVID-19.

Z całym oświadczeniem można zapoznać się poniżej.

 

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły