News

Wolne Konopie przygotowują projekt ustawy legalizującej marihuanę

Stowarzyszenie Wolne Konopie

Walka Wolnych Konopi o legalizację marihuany w Polsce przybiera na sile. Organizacja zapowiada, że w najbliższych miesiącach zamierza przygotować obywatelską inicjatywę ustawodawczą dotyczącą legalizacji marihuany. Wsparcia dla swojego pomysłu szuka wśród społeczeństwa. Na polityków, którzy dużo mówią, a mało robią, nie ma co liczyć. Teraz poszukiwani są aktywiści, którzy pomogą zebrać wymagane 100 tysięcy podpisów, dzięki którym projekt będzie mógł znaleźć się w sejmie.

Wolne Konopie na stronie swojego stowarzyszenia oraz na Facebooku udostępniły informacje, w której mówią o swoich planach przygotowania obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, której głównym założeniem będzie legalizacja marihuany w Polsce, a dokładnie prawo do posiadania 30 gram marihuany oraz uprawy krzaczka. Jednak, aby projekt ten mógł wpłynąć do sejmu i być rozpatrzony przez posłów konieczne jest zebranie 100 tysięcy podpisów. Zdobycie ich teoretycznie nie powinno być problemem, biorąc pod uwagę miliony użytkowników oraz 50% poparcie społeczeństwa dla legalizacji marihuany. Potrzebne są jednak osoby, które nie tyle co podpiszą się pod projektem, ale pomogą te podpisy zebrać.

Jeśli jesteś zwolennikiem legalizacji marihuany w Polsce i chcesz wesprzeć Wolne Konopie w ich walce oto co powinieneś zrobić: napisać wiadomość na adres inicjatywa(at)wolnekonopie.pl, podając w niej swój numer telefonu oraz miejscowość i województwo, w którym mógłbyś działać. Jakie będzie twoje zadanie: dogadanie się ze sklepami, clubami itp. aby zgodzili się na bycie oficjalnymi miejscami zbiórek podpisów – tylko tyle i aż tyle.

Stowarzyszenie Wolne Konopie założono w 2006 roku. Od tego czasu nieustanie działa ono na rzecz poprawy statusu konopi w Polsce. Organizacja nie zgadza się z obecną polityką antynarkotykową rządu i dlatego próbuje ją zmienić. Wyznaje zasadę, że „prohibicja konopna szkodzi”.

A czy wy sami podpisalibyście się pod takim projektem. Jesteście za czy przeciwko legalizacji marihuany w Polsce? Odpowiedzi na to pytanie możecie udzielić tutaj.

1 komentarz
  1. Wolne Konopie 3 lata ago
    Odpowiedz

    Dzięki za udostępnienie! 🙂

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły