News

Wojewódzki i Palikot będą sprzedawać piwo i napoje z CBD

Wojewódzki i Palikot

Produkcja różnego rodzaju napojów alkoholowych i bezalkoholowych z dodatkiem CBD to nowy pomysł na biznes Kuby Wojewódzkiego oraz Janusza Palikota, którzy pod szyldem Przyjazne Państwozawiązali spółkę.

Do publicznego ogłoszenia spółki Przyjazne Państwo doszło 21 października podczas wcześniej zapowiedzianego spotkania online. Podczas transmisji przedstawiono szczegóły na temat wspólnej działalności obydwu panów.

Zapowiedziano również, że pierwszy produkt spółki będzie można zakupić już za miesiąc. Ma to być piwo o nazwie BUCH, które w swoim składzie będzie posiadało CBD.

Zarówno Wojewódzki, jak i Palikot podczas ujawnienia nowej spółki zaznaczyli, że ta swoimi napojami nawiązywać będzie do konopi.

To będzie piwo górnej fermentacji, w stylu amerykańskiego IPA, które będzie produkowane z przy użyciu chmieli amerykańskich, które mają bardzo podobne cechy aromatyczne do marihuany. […] Konopie i chmiel to jest jedna rodzina, to jest brat i siostra. To jest rodzaj bliskiego kuzynostwa – oznajmił Janusz Palikot

Warto zaznaczyć, że sama spółka Przyjazne Państwo nie będzie bezpośrednio zajmować się produkcją piwa, a jedynie będzie zlecać jego wykonanie innym, bardziej doświadczonym w branży.

Powołana przez Wojewódzkiego i Palikota spółka odpowiadać ma w głównym stopniu za promocje oraz marketing.

My jako Przyjazne Państwo nie będziemy produkowali tych produktów ani kolejnych, które mamy w planie w następnych miesiącach i latach. Będziemy zlecali je różnym producentom, co do których mamy przekonanie, że dany produkt zrobią bardzo dobrze. Pewnie ktoś inny będzie produkował szampany, ktoś inny wódkę, ktoś inny okowitę, a ktoś inny piwo. Większość z tych produktów będzie miała charakter nawiązujący do konopi.

Takie posunięcie ze strony dwóch znanych osobistości absolutnie nie może dziwić nikogo, ponieważ nie jest tajemnicą, że zarówno Kuba Wojewódzki, jak i Janusz Palikot już od wielu lat są gorącymi zwolennikami konopi, i mowa tu zarówno o konopiach siewnych, jak i indyjskich.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły