News

Ustawa numer 420 oficjalnie przedstawiona w senacie USA

Marihuana wypełniona flagą USA

Federalna ustawa numer 420, została wprowadzona do senatu Stanów Zjednoczonych przez senatora Rona Wydena. Jej celem jest zalegalizowanie marihuany i uregulowanie jej jak alkohol. Projekt podobnej ustawy zaproponowano w zeszłym miesiącu przez republikanina Earla Blumenauera.

Doradca demokratów w Senackim Komitecie Finansowym powiedział, że ustawa ma na celu odpowiedzialne zalegalizowanie, opodatkowanie i uregulowanie marihuany na poziomie federalnym. W piątkowym komunikacie Wyden powiedział, że nadszedł czas na reformę konopi indyjskich na poziomie krajowym.

Federalny zakaz marihuany jest zły i prosty. Zbyt wiele żyć zostało zmarnowanych, zbyt wiele możliwości gospodarczych zostało utraconych – powiedział Wyden. – Nadszedł czas, aby Kongres dokonał zmian w całym kraju.

Blumenauer zauważył, że opinie wyborców na temat konopi zmieniły się i ich przedstawiciele w Kongresie powinni pójść w ich ślady.

Ustawa S.420 jest częścią pakietu ustaw mających na celu reformę federalnej polityki dotyczącej konopi indyjskich, nazwanej przez Wydena i Blumenauera Ścieżką do Reformy Marihuany.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły