News

Kolorado (USA): Rekordowa sprzedaż marihuany w maju

stan Kolorado

Jak poinformowało The Denver Post, w maju stan Kolorado ustanowił nowy miesięczny rekord sprzedaży legalnej marihuany. Według danych pochodzących z Departamentu ds. marihuany, licencjonowane punkty sprzedaży detalicznej marihuany oraz poradnie medycznej marihuany sprzedały w maju produkty o łącznej wartości 192 milionów dolarów.

Sprzedaż marihuany w Kolorado w maju 2020 roku była, aż o 32% większa niż w ubiegłym roku. 43 miliony dolarów osiągnięto ze sprzedaży medycznych konopi, zaś 149 milionów pochodziło ze sprzedaży marihuany rekreacyjnej.

Od początku 2020 roku oba sektory sprzedały produkty konopne o łącznej wartości ok. 779 milionów dolarów, co przełożyło się na niebagatelną sumę 167 milionów dolarów, które trafiły do budżetu stanowego w formie podatków.

Analitycy zauważają, że wzrost sprzedaży marihuany bezpośrednio związany jest z pandemią COVID-19. Wymienia się między innymi dwa główne czynniki takiego zjawiska, czyli większa ilość wolnego czasu, a także częstsze kupowanie na zapas ilości hurtowych.

Warto zauważyć, że według szacunków firmy analitycznej BSDA, za gram konopi indyjskich w maju w Kolorado trzeba było zapłacić 4,37$. Dla porównania, w styczniu gram marihuany w tym stanie kosztował około 4,71$.

Zaczyna wyglądać na to, że marihuana jest antyrecesyjna, a przynajmniej odporna na recesję COVID. Stan Kolorado doświadczył w tym roku spektakularnego wzrostu sprzedaży produktów konopnych – zaznaczył Roy Bingham, współzałożyciel i prezes wykonawczy firmy analitycznej BSDA

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły