News

USA: Magister marihuany? Wkrótce będzie to możliwe

Badania

Jeszcze w tym roku na Uniwersytecie Stanowym w Kolorado-Pueblo będzie można zacząć studiować zupełnie nowy kierunek związany z konopiami, Konopie, biologia, chemia”, to jeden z pierwszych takich wydziałów w całych Stanach Zjednoczonych. W piątek program studiów został zatwierdzony przez władze stanu Kolorado.

Nowy kierunek Marihuana, biologia, chemia” wychodzi naprzeciw potrzebom rozwijającego się rynku konopi w USA. Oferta studiów skierowana jest do przyszłych absolwentów, którzy swoją przyszłość wiążą z sektorem konopnym.

Kierunek skoncentruje się na wiedzy potrzebnej do pracy w przemyśle konopnym. Samo nauczanie będzie podobne do tego na wydziałach biologii i chemii. – powiedział David Lehmpuhl, dziekan z Wydziału Nauki i Matematyki CSU-Pueblo

Dziekan dodał, że otwarcie tak niecodziennego kierunku w żadnym stopniu nie wiążę się z sympatiami władz uniwersytetu, lecz z chęcią nauczania i szerzenia nauki w rozwijającej się gałęzi gospodarki.

Przemysł konopny stał się jednym z ważnych sektorów gospodarki naszego kraju. Nie jesteśmy za ani przeciw marihuanie. Mamy do czynienia z nauką i chcemy kształcić w niej naszych studentów – dodał Lehmpuhl

Studenci ze względu na kierunek studiów, oprócz teoretycznych zajęć będą mieli również dostęp do licencjonowanych laboratoriów, w których badane są konopie. Z obecnie dostępnych informacji wynika jednak, że będą oni mieli dostęp jedynie do materiału badawczego w postaci konopi o niskim stężeniu THC.

Kurs kładzie nacisk na produkty naturalne – w tym badania genetyczne dla konopi i innych roślin, uzupełnione dodatkowymi kursami z neurobiologii, biochemii i genetyki – oraz chemii analitycznej, które mogą obejmować ustalenie, jakie powinno być stężenie CBD niektórych produktów – poinformował dziekan w rozmowie z Denver Post

Władze uniwersytetu spodziewają się sporego zainteresowania nowym kierunkiem, który w przyszłości ma pomóc studentom znaleźć pracę w branży konopnej. Takie nastawienie nie może dziwić, albowiem według ostatniego raportu stworzonego przez leafly zaledwie w ciągu kilku lat, prawie ćwierć miliona osób zatrudnionych zostało w przemyśle konopnym.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły