News

Urugwaj dołącza do grona eksporterów marihuany

Urugwaj - flaga

Urugwaj to pierwszy kraj na świecie, który zalegalizował spożywanie marihuany w celach rekreacyjnych. Teraz ma się stać pierwszym krajem Ameryki Łacińskiej, który będzie dostarczać marihuanę medyczną na rynek międzynarodowy – informują dziennikarze Agence France Presse (AFP).

Póki co jedyną firmą, która posiada pozwolenie na eksport urugwajskiego suszu z konopii, jest amerykańska spółka Fotmer. Marihuana produkowana w Urugwaju ma docelowo trafiać na rynek europejski, kanadyjski i australijski.

Aktualnie branża eksportu medycznej marihuany zdominowana jest przez firmy z Wielkiej Brytanii (ok. 2/3 całego rynku wg danych ONZ). Natomiast Holandia (16,4%) i Austria (8,7%) to pozostali liczący się gracze w tym obszarze.

Co ciekawe, coraz więcej krajów zaczyna dostrzegać potrzebę stosowania marihuany medycznej. Wedle szacunków AFP spożywanie preparatów leczniczych z konopi jest legalne w ok. 30 państwach świata.

Jeszcze w tym roku przedsiębiorstwo Fortmer zamierza wyprodukować 6 ton marihuany wykorzystywanej do celów zdrowotnych. Jednak ambicją firmy jest uzyskiwanie 400 ton suszu rocznie.

Według doniesień dziennikarzy AFP pierwsze partie marihuany medycznej z Urugwaju, które mają być przeznaczone na eksport, trafią do niemieckich aptek.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły