News

Nevada: Ułaskawienie dla skazanych za posiadanie marihuany?

stan Nevada

Gubernator stanu Nevada w USA Steve Sisolak za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował, że złożył odpowiednią propozycję uchwały, która ma ułaskawić osoby, które w przeszłości miały problemy prawne w związku z posiadaniem niewielkich ilości marihuany na terenie stanu Nevada.

Uchwała, którą proponuje gubernator Sisloak, oczyściłaby kompletnie z zarzutów wszystkie osoby, które zostały skazane za posiadanie mniej niż jednej uncji (~ 29 g) marihuany. Ułaskawienie miałoby być bezwarunkowe, jednak nie obejmowałoby wyroków skazujących za posiadanie marihuany, w celu jej sprzedaży.

Warto zaznaczyć, że w Nevadzie zakup, posiadanie i spożywanie marihuany rekreacyjnej dla osób powyżej 21 roku życia jest legalne od 1 stycznia 2017.

Ułaskawienie w zamyśle ma przede wszystkim zapewnić osobom skazanym za niewielkie ilości marihuany, „czysty start”, ponieważ byłby one traktowane jako osoby niekarane.

Według statystyk nawet 10 tysięcy osób mogłoby skorzystać ze zmiany prawa zaproponowanego przez gubernatora Nevady.

Jeśli ta uchwała zostanie przyjęta, to oczyści z zarzutów tysiące ludzi, którzy noszą piętno skazania za działania, które teraz zostały zdekryminalizowane – napisał gubernator Sisolak na Twitterze.

Uchwała zaproponowana przez gubernatora stanu Nevada znajdzie się w przyszłotygodniowym programie obrad Board of Pardons Commissioners, gdzie zostanie zatwierdzona lub odrzucona przez specjalną grupę komisarzy.

Jeżeli uchwała zostanie zaakceptowana, to stan Nevada dołączy do innych stanów w USA, takich jak np. Illinois czy Washington, gdzie wprowadzono już podobne rozwiązania prawne.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły