News

Co to jest waporyzator? W jakim celu się go stosuje?

waporyzatory - co to jest

Waporyzatory to urządzenia, służące do inhalacji parą, powstałą przez podgrzewanie suszu z ziół (np. konopi) lub zaciągania się dymem tytoniowym. Gdy korzystamy z tego typu rozwiązania, nie powstaje trujący dym, a jedynie obłoczek, zawierający substancje aktywne. Jest to więc wyjście dużo zdrowsze. Waporyzator może mieć postać stacjonarną lub przenośną. Ten drugi typ jest znacznie poręczniejszy – możemy korzystać z niego w dowolnym miejscu, a jego rozmiar pozwala na schowanie go w kieszeni.

Waporyzatory kondukcyjne i konwekcyjne

Waporyzator przenośny łatwo pomylić z większym papierosem elektronicznym. Mechanizm działania jest jednak zupełnie inny. Warto wiedzieć, że te urządzenia dzielą się na dwa typy – w zależności od rodzaju wykorzystywanej metody podgrzewania suszu. Mamy do dyspozycji waporyzatory kondukcyjne oraz konwekcyjne. Ta ostatnia wersja jest powszechnie uznawana za znacznie lepszą, głównie ze względu na znacznie smaczniejszy dym. Kondukcja to zwykłe podgrzewanie i dominuje w wersjach przenośnych. W tym celu waporyzator jest wyposażony w specjalną komorę grzewczą. Kondukcja – to ogrzewanie przez przepływ odpowiednio ciepłego powietrza i jest domeną głównie waporyzatorów stacjonarnych.

Waporyzacja – po co?

Z waporyzatorów korzystają przede wszystkim osoby, które preferują inhalacje suszem z leczniczej marihuany, czyli konopi siewnych (zwanych też przemysłowymi). Jest to bardzo wygodna, oszczędna i zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych skrętów. Z waporyzacji korzystają też palacze, którzy chcą pożegnać się ze swoim nałogiem. Często można natknąć się na opinie, że wdychanie pary, powstałej przez ogrzewanie suszu konopi, zdecydowanie osłabia głód nikotynowy.

Czym waporyzacja przewyższa zwykłe skręty? Para z waporyzatora ma znacznie łagodniejszy zapach niż tradycyjny dym. Dodatkowo – podczas palenia wdychamy wiele substancji rakotwórczych. W momencie korzystania z omawianego urządzenia (które nie podgrzewa suszu do niebezpiecznego poziomu) – ten problem znika. Co jeszcze istotne – robiąc skręty, zużywamy znacznie więcej samych ziół.

Czy waporyzator jest drogi?

Jak w każdym przypadku – odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi: „To zależy”. Urządzenia przenośne są znacznie tańsze. Jednak i tak ich posiadanie wiąże się z nieco większą inwestycją. Najtańsze waporyzatory można kupić już za 200-300 PLN. Natomiast sprzęt stacjonarny, wyższej klasy – kosztuje ponad 1000 PLN. Warto zwrócić tutaj uwagę na nowy trend na rynku: coraz częściej pojawiają się urządzenia przenośne, wykorzystujące konwekcję – ich koszt zamyka się z reguły w 800 PLN. Choć cena nie jest być może zachęcająca – warto zdecydować się na taką inwestycję. Koszt zwróci się stosunkowo szybko, gdyż zaczniemy zużywać mniej suszu i zaoszczędzimy na bibułkach. Do tego dochodzi znaczna oszczędność czasu, którego nie musimy poświęcać na ręczne robienie skrętów.

Korzystny wpływ waporyzacji na zdrowie

Regularne inhalacje parą, powstałą z suszu z konopi siewnych ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Wynika to z faktu, że zawarty w dymie CBD – czyli kannabidiol ma wiele właściwości leczniczych. Działa przede wszystkim uspokajająco, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Reguluje rytm dobowy oraz apetyt. Konopie siewne, w przeciwieństwie do indyjskich, nie zawierają psychoaktywnego THC. Jest to więc w pełni bezpieczny, legalny i szeroko dostępny produkt.

Czy warto inwestować w waporyzatory?

Zakup waporyzatora to pomysł, który warto co najmniej starannie rozważyć. Wybierając ten idealny dla siebie, dobrze jest zastanowić się, gdzie przede wszystkim będziemy korzystać z nowego nabytku. Jeżeli w domowym zaciszu – możemy śmiało pokusić się o inwestycję w model stacjonarny. Jeżeli zaś żyjemy w ciągłym ruchu, często się przemieszczamy i dom jest dla nas jedynie sypialnią, prawdopodobnie nie będzie dla nas lepszego wyjścia niż urządzenie przenośne.

Popularność inhalacji suszem z konopi jest bardzo zauważalna, zwłaszcza w większych miastach. Wraz z nią daje się zauważyć rosnące zainteresowanie polskich klientów możliwościami, jakie stwarza rynek waporyzatorów. Wariantów do wyboru jest bardzo wiele (zobacz dostępne waporyzatory na https://konopnysklep.com.pl/waporyzacja/) – tak więc przy odrobinie wytrwałości każdy zainteresowany znajdzie na pewno model odpowiadający jego preferencjom.

1 komentarz
  1. Jakubek 2 lata ago
    Odpowiedz

    Hej

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły