News

Stan Illinois świętuje kolejny rekord. Legalizacja marihuany dużym sukcesem

marihuana

llinois przeżywa boom konopny. Wpływy z tytułu podatków pochodzących ze sprzedaży marihuany wzrosły o 50% w porównaniu z poprzednim rokiem, a politycy otwarcie mówią o sukcesie legalizacji.

Biuro gubernatora Illinois, J.B. Pritzkera przekazało w poniedziałek, że sprzedaż marihuany dla dorosłych w stanie przekroczyła 1,5 miliarda dolarów.

1,5 miliarda dolarów ze sprzedaży marihuany dla dorosłych w Illinois przekłada się na znaczne wpływy z podatków, przy czym część każdego wydanego dolara jest reinwestowana w społecznościach, które cierpiały przez dekady – przekazał w komunikacie prasowym gubernator Pritzker

Wypłaty podatku od sprzedaży marihuany dla samorządów w stanie Illinois wzrosły, aż o 77% w porównaniu z rokiem 2021 i wynoszą obecnie 146,2 miliona dolarów.

Z kolei ogólne wpływy podatkowe wzrosły z 297,7 dolarów w 2021 roku do 445,3 milionów dolarów w 2022 roku. Całkowita sprzedaż konopi w Illinois dla dorosłych wzrosła z 1 miliarda dolarów do 1,5 miliarda dolarów w analogicznym okresie czasowym.

Zgodnie z prawem Illinois, 25% dochodów podatkowych wygenerowanych ze sprzedaży marihuany dla dorosłych musi wspierać ekonomicznie zagrożone społeczności lub te, które doświadczają wysokich wskaźników przemocy lub są nieproporcjonalnie dotknięte kryminalizacją narkotyków.

Dodatkowo stan, poprzez Illinois Criminal Justice Information Authority‚s Restore, Reinvest, and Renew Program, przyznał już 113,5 miliona dolarów w grantach z funduszy wygenerowanych ze sprzedaży marihuany dla społeczności o słabo rozwiniętej gospodarce.

Przemysł konopi indyjskich ma pozytywny wpływ w Illinois, stworzył setki miejsc pracy w centrach upraw i dyspensariach w całym stanie, a wygenerowane przychody z podatków nadal płyną do samorządów lokalnych, pomagają w programach narkotykowych i leczeniu, a także są reinwestowane z powrotem w społeczności, które najbardziej tego potrzebują – podkreślił w komunikacie dyrektor Departamentu Dochodów Illinois David Harris.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły