News

Amerykańska „babcia ganja” – emerytka próbowała przemycić prawie 100 kilogramów marihuany

Seniorka pali jointa

Wiek to tylko liczba, udowadnia to historia amerykańskiej emerytki, która w wieku 70 lat postanowiła nieco dorobić, przemycając kilkadziesiąt kilogramów marihuany.

Historia zatrzymania starszej przemytniczki sięga września 2022 roku, jednakże dopiero teraz została ujawniona w mediach przez prokuratora Alamdara Hamdaniego.

Według Departamentu Sprawiedliwości USA 70-letnia Diana Vela, 11 września 2022 roku wjechała Fordem Fusion w obszar kontroli Straży Granicznej w pobliżu Falfurrias w stanie Teksas.

Na nieszczęście dla amerykańskiej „babci ganji” rutynowa kontrola na przejściu granicznym odbyła się z użyciem wyszkolonego psa K-9, który szybko dał znak funkcjonariuszom, że jest coś nie tak z samochodem starszej pani.

Na widok węszącego psa, 70-letnia przemytniczka szybko przyznała się mundurowym, że w jej bagażniku znajduje się duża ilość marihuany.

Funkcjonariusze w samochodzie emerytki odnaleźli 10 dużych, próżniowo zamkniętych paczek z marihuaną o łącznej wadze około 200 funtów (~ 91 kilogramów). Nielegalny towar wyceniony został na około 1 milion dolarów.

W toku śledztwa ujawniono, że przemycana przez 70-latkę marihuana przeznaczona była na sprzedaż na czarnym rynku.

Starsza pani wyrok usłyszy dopiero 12 kwietnia, jednak zarzuty ciążące nad nią są naprawdę ciężkie. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 40, a także grzywna w wysokości 1 miliona dolarów. Ze względu na poważny charakter sprawy Diana Vela do czasu rozprawy pozostaje w areszcie.

Źródło: 420Intel

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły