News

Prowadzili narkobiznes na Instagramie. Wpadli przez „zabawę” z obserwującymi

Marihuana

Dwoje dilerów z Wirginii zakończyło swoją publiczną działalność. Handlarze marihuany, a wręcz showmani z USA prowadzili swój narkobiznes otwarcie, za pomocą mediów społecznościowych – ich bezpośredniość nie została jednak doceniona przez aparat sprawiedliwości.

Zatrzymani dilerzy z miasta Richmond; Marlin Jones i Khaliq Hall urządzali nielegalne „wydarzenia” konopne, o których informowali za pośrednictwem instagramowego profilu gasbaggkhak”.

Jednym z takich wydarzeń było przedsięwzięcie o wymownym tytule „Snatch n Grabbb”. W jego ramach konopni handlarze ukryli w mieście torby z marihuaną, do których mogli dotrzeć odbiorcy obserwujący ich instagramowy profil.

Na nieszczęście dla zatrzymanych: Jones’a i Hall’a na trop jednej z „toreb-niespodzianek”  wpadli policjanci, którzy szybko zainteresowali się konopnymi showmanami.

W toku śledztwa ustalono, że dwójka mężczyzn z Wirginii nie tylko rozdawała marihuanę w ramach show, ale również handlowała nią.

Cały proceder miał się odbywać za pomocą linków, które pojawiały się na instagramowym koncie jednego z handlarzy. Odnośniki prowadziły do szyfrowanej aplikacji Telegram, gdzie zainteresowani w wątku zatytułowanym „Gas Bagg” mogli dogadać się z dilerami na temat zakupu marihuany.

Jak podają amerykańskie media, w mieszkaniu jednego z podejrzanych funkcjonariusze znaleźli ponad 130 kg marihuany oraz mniejsze ilości kokainy, oksykodonu, grzybków psychodelicznych i kilka sztuk broni.

Śledztwo ciągle trwa.

Źródło: insider.com

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły