News

Pracownicy kanadyjskiej branży lotniczej z zakazem spożywania marihuany

Stewardessa

Transport Kanada – federalny regulator systemu transportowego – wprowadził zakaz spożywania marihuany na co najmniej 28 dni przed rozpoczęciem pracy. Zakaz ten obejmować będzie pilotów, obsługę samolotu oraz kontrolerów ruchu.

Transport Kanada swoją decyzję tłumaczy tym, że zależy mu na tym, by pracownicy przez cały czas utrzymywali „jak najwyższy poziom pracy”.  Dlatego nie mogą być pod wpływem jakichkolwiek substancji odurzających, które obniżyłyby ich możliwości percepcji oraz inne zdolności niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom lotu. Dodaje także, że polityka ich firmy jest wzorowana na nowej polityce Departamentu Obrony, która uległa zmianie po zalegalizowaniu konopi

Zgodnie z zasadami wojskowymi kanadyjskiego Departamentu Obrony członkowie sił powietrznych, którzy korzystają z rekreacyjnej marihuany, nie mogą tego robić 8 godzin przed rozpoczęciem dyżuru. Jeśli będą mieć do czynienia z obsługą pojazdów bądź z bronią to zakaz ten wydłuża się do 24 godzin. Natomiast podczas pracy na wysokościach np. na samolotach wojskowych zakaz obejmuje 28 dni pracy.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły