News

Szczecin: Historyczny wyrok w sprawie kierowania pojazdem pod wpływem THC

Młotek sędziowski

Jak pisze na swoim profilu facebookowym Stelios Alewras, znany adwokat specjalizujący się w prawie narkotykowym Sąd Okręgowy w Szczecinie przychylił się do apelacji złożonej przez niego w imieniu swojego klienta i wydał wyrok, który traktuje prowadzenie pojazdu pod wpływem THC jako wykroczenie.

Adwokat bronił przed sądem Pana Tomasza (Alewras nie ujawnił nazwiska swojego klienta), który stanął przed sądem, ponieważ prowadził samochód będąc pod wpływem THC, co jest niezgodne z prawem w myśl Art. 178a. Kodeks Karnego.

Sąd Okręgowy w Szczecinie dzisiaj (28 listopada) zdecydował się, jednak poprzeć linie obrony Pana Tomasza i zadecydował, że złamane przez niego prawo wyczerpuję znamiona wykroczenia z art. 87 Kodeksu Wykroczeń.

Sąd postanowił ukarać oskarżonego karą grzywny w wysokości tysiąca złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres 2 lat i 2 miesięcy.

Jak podaje adwokat Pana Tomasza, sąd zaznaczył, że nigdzie nie jest poparte dowodami, że oskarżony był pod wpływem, jak sugerowali to biegli, którzy mówili, że wykryta obecność u oskarżonego 2,8 nl/ml THC z pewnością świadczy, że oskarżony był odurzony.

Jak pisze dalej adwokat na swoim profilu Alewras Sąd wskazał także, że w chwili pobierania krwi wszystkie reakcje psychomotoryczne oskarżonego (protokół pobrania krwi obejmujący badanie lekarskie takich parametrów jak np. objaw Romberga, próba palec-nos itd.) były prawidłowe, zaś zatrzymanie nastąpiło z powodu niezapiętych pasów

Dodatkowo według Alewrasa sąd miał podważyć wiarygodność zeznań funkcjonariuszy, którzy zatrzymali oskarżonego, ponieważ ich zeznania po upływie roku różniły się od tych składanych tuż po zatrzymaniu Pana Tomasza.

Adwokat we wpisie dodaje, że wkrótce ukaże się obszerny wpis na jego blogu mówiący o sprawach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem THC.

Cały post znajdziecie tutaj.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły