News

Polska: Aurora przenosi produkcje medycznej marihuany do Danii

Medyczna marihuana

Medyczna marihuana od kanadyjskiego przedsiębiorstwa Aurora, która przeznaczona jest m.in. na polski rynek, od teraz będzie produkowana w Danii. Zmiana ta ma zapewnić stały dostęp do suszu dla pacjentów. Przypomnijmy, że do tej pory medyczna marihuana trafiała do Polski z Niemiec, co wiązało się z wieloma problemami natury formalnej.

Jak informuje portal WeedNews.pl, przedsiębiorstwo Aurora postanowiła przenieść część produkcji medycznej marihuany do Danii, skąd teraz susz będzie docierał m.in. na rynek polski.

Powodem przeniesienia produkcji marihuany jest zapewnienie pacjentom stałego dostępu do suszu. To obecnie, wcale nie jest takie oczywiste, ze względu na skomplikowane przepisy w Niemczech, skąd dociera marihuana, która jeszcze wcześniej sprowadzana jest z Kanady.

Głównym powodem przeniesienia produkcji do Danii jest logistyka. Dzięki przeniesieniu do Europy zmniejszamy ryzyko braku dostępności leku, likwidujemy wąskie gardła łańcucha dostaw wynikające z procedur co w efekcie oznaczać będzie stały i pewny dostęp do naszych leków. Zależy nam, aby pacjenci korzystający z naszych produktów mogli je zawsze nabyć bez obawy o braki w hurtowniach – powiedział w rozmowie z WeedNews.pl, Jacek Semeniuk, Dyrektor Zarządzający w Aurora Polska

Jak informuje firma Aurora, zmiana miejsca produkcji marihuany to drugotrwały proces, dlatego przewiduje się czasowe braki w dostawach dwóch z czterech produktów tego producenta. Mowa o suszu, AURORA 1/12 – Cannabis flos 1/12 (THC do 1% oraz CBD 12% i Aurora Cannabis Flos 8/8.

Jak donos WeedNews, medyczna marihuana wyprodukowana w Danii ma być dostępna w polskich aptekach we wrześniu 2021 roku.

Źródło: weednews.pl

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły