News

Policja zabezpieczyła marihuanę wartą miliony. Zatrzymano dwójkę pseudokibiców

Zabezpieczona marihuana

Policjanci CBŚP z Lublina zatrzymali dwójkę pseudokibiców Polonii Bytom, którzy mieli nielegalnie rozprowadzać duże ilości marihuany. Funkcjonariusze w czasie akcji zabezpieczyli prawie 80 kilogramów konopi indyjskich o równowartości 3 milionów złotych.

Mundurowi z Centralnego Biura Śledczego ustalili, że pseudokibice śląskiego klubu sportowego mogą zajmować się obrotem nielegalnych substancji na dużą skalę. Policjanci przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymano dwójkę mężczyzn powiązanych z klubem Polonii Bytom. Podejrzani mieli działać na terenie województwa śląskiego, lubelskiego i mazowieckiego.

Działania policji wymierzone w nielegalną działalność śląskich pseudokibiców rozpoczęły się od zatrzymania kuriera kursującego na trasie Warszawa – Katowice. Wytypowany kierowca w pojeździe przewoził 20 kilogramów marihuany, którą ukrył w przestrzeni bagażowej. W mieszkaniu zatrzymanego kuriera policja dodatkowo ujawniła 58 kilogramów suszu konopnego.

CBŚP przeprowadziło również działania na terenie województwa śląskiego. Drugi zatrzymany w sprawie ujęty został na ulicy – jak podaje policja, mężczyzna planował ucieczkę z kraju, dlatego służby zadziałały błyskawicznie.

Obu zatrzymanych doprowadzono do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące posiadania oraz udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Obu podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły