News

PiS może poprzeć ustawy konopne

Polska konopna

Prawo i Sprawiedliwości ma poprzeć projekty dotyczące konopi siewnych i medycznej marihuany w sejmie, w zamian za poparcie Kukiz’15 w sprawie polityki tzw. Polskiego Ładu, donosi portal Bizblog.pl.

Podczas najbliższego posiedzenia 7-8 lipca posłowie mają się zająć dwoma ustawami konopnymi. Wszystko to dzięki Pawłowi Kukizowi, który w zamian za poparcie polityki PiS’u miał zyskać poparcie dla niektórych ustaw zaproponowanych przez jego ugrupowanie.

Jak zapowiada poseł Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia, Jarosław Sachajko projekty konopne będą dotyczyć konopi siewnych i medycznej marihuany.

Nie wiadomo na razie czy posłowie Kukiz’ 15 wykorzystają złożone już w sejmie projekty ustaw konopnych stworzone przez Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, czy zaproponują własne projekty.

Jak informuje Bizblog.pl, głównym założeniem ustaw proponowanych przez Kukiz’15 jest podniesienie dopuszczalnego obecnie poziomu stężenia THC w konopiach siewnych z 0,2 do co najmniej 0,3 proc, a także stworzenie polskich upraw medycznej marihuany.

Oznacza to, że propozycja ta jest niemal kopią projektów złożonych w kwietniu przez Parlamentarny Zespół pod przewodnictwem Beaty Maciejewskiej.

Już za kilka dni okaże się, czy doniesienia portalu się potwierdzą, jednak gdyby do tego doszło, oznaczałoby to duży zwrot kierunku polityki PiS’u w stronę konopi, co do tej pory było raczej nie spotykane w szeregach tej partii. My osobiście trzymamy kciuki za takim obrotem spraw.

Źródło: Bizblog.pl

2 komentarze
 1. kot 3 lata ago
  Odpowiedz

  posiedzenie już się skończyło i wieści żadnych

  • Marcin 3 lata ago
   Odpowiedz

   Niestety, politycy nie podjęli żadnych kroków w sprawie konopi podczas tych obrad. Trzeba mieć nadzieję, że na następnym posiedzeniu coś się pojawi…

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły