News

Odtwórca roli Borata pozywa firmę konopną za naruszenie wizerunku

Borat z flagą USA

Sacha Baron Cohen, angielski aktor żydowskiego pochodzenia, który wcielił się m.in. w rolę Borata czy Alego G złożył pozew przeciwko firmie konopnej z Massachusetts za nielegalne wykorzystanie wizerunku. Aktor domaga się od przedsiębiorstwa gigantycznego odszkodowania.

Sacha Baron Cohen wytoczył pozew przeciwko przedsiębiorstwu Solar Therapeutics, które na co dzień zajmuje się sprzedażą marihuany na terenie stanu Massachusetts.

Aktor złożył pozew w sprawie nielegalnego wykorzystania wizerunku, po tym, jak dowiedział się, że jego twarz widnieję na bilbordzie reklamowym firmy konopnej w miejscowości Somerset, tuż przy zjeździe na drogę 10B.

Nielegalna reklama przedstawiała postać Borata graną przez Cohena, która z kciukiem uniesionym do góry witała podróżnych słowami it’s nice”. Ponadto na banerze życzono przejeżdżającym szczęśliwego „święta” 4/20 (święto zwolenników konopi – red.).

Bilbord Solar Therapeutics zawieszony został 19 kwietnia, a już 27 kwietnia – trzy dni po interwencji prawników Cohena – musiał zostać ściągnięty.

Aktor nie zadowolił się jednak samym usunięciem reklamy promującej sklep z marihuaną i 12 lipca wraz ze swoimi prawnikami postanowił złożyć dokumenty sądowe przeciwko firmie z Massachusett za świadome naruszenie praw autorskich”.

W pozwie Cohen domaga się od Solar Therapeutics, aż 9-milionowego odszkodowania.

W uzasadnieniu pozwu możemy przeczytać, że Cohen nigdy nie stosował marihuany, a próba powiązania jego osoby z konopiami może źle wpłynąć na jego wizerunek aktorski.

Prawnicy aktora odnieśli się również do jego żydowskiego pochodzenia tłumacząc, że powiązanie Cohena z marihuaną może stać się przedmiotem niepotrzebnych kontrowersji w środowisku ortodoksyjnych Żydów.

Adwokaci Cohena powołali się również na poprzednie wyroki sądów, które związane były z nielegalnym wykorzystaniem wizerunku. Prawnicy odwołali się do spraw Michaela Jordana czy Kim Kardashian.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły