News

Nowe produkty na bazie medycznej marihuany dostępne w Irlandii

Lecznicza marihuana

Doskonała wiadomość dla osób leczących się za pomocą medycznej marihuany w Irlandii. Tamtejszym rząd podpisał dokument, który dopuszcza w niektórych terapiach leczniczych dwa nowe produkty powstałe na bazie medycznej marihuany.

W ramach nowego programu dostępności do medycznej marihuany wprowadzono dwa nowe produkty: Aurora High CBD Oil Drops oraz CannEpil.

Dystrybucją nowych produktów zajmie się Kanadyjska firma Aurora Cannabis Enterprise Inc oraz europejska CannEpilfirmyMGCPharmaceuticals.

Produkty trafią do pacjentów, którzy cierpią na takie dolegliwości jak: Spastyczność w stwardnieniu rozsianym, nudności i osłabienie po chemioterapii oraz padaczka ciężka.

Chcemy wyrazić uznanie dla wysiłków wielu osób, zwłaszcza pacjentów i lekarzy, którzy prowadzili kampanię na rzecz dostępu do tych leków – powiedziała Dyrektor ds. produktów Aurory, dr Shane Morris

Medyczna marihuana w Irlandii zalegalizowana została w czerwcu 2019 roku i na razie objęta jest programem pilotażowym Medical Cannabis Access Programme (MCAP), który ma trwać 5 lat.

Niestety według wielu, program ten jest bardzo rygorystyczny w stosunku do preparatów z konopi indyjskich. Departament Zdrowia Irlandii dopuszcza ich używanie jedynie w ostateczności i tylko w przypadku, w którym pozostałe konwencjonalne metody leczenia zawiodą. Ponadto stosowanie medycznej marihuany dotyczy jedynie trzech wyżej wymienionych problemów zdrowotnych.

Jak podaje The Journal zatwierdzenie nowych leków z medycznej marihuany to dopiero pierwszy etap w prowadzeniu ich do powszechnego użycia. Prawdopodobnie przedsiębiorstwa, które mają dostarczyć leki do Irlandii, będą musiały uzyskać zgodę odpowiedniego organu niepodległego pod Departament Zdrowia na wwóz tych substancji na teren tego kraju.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły