News

Niewielki stan USA legalizuje marihuanę rekreacyjną

Flaga stanu Delaware

Delaware oficjalnie stał się 22 obszarem administracyjnym USA, w którym marihuana rekreacyjna jest legalna. Nowe prawo konopne inauguruje, po tym jak gubernator stanu John Carney nie wniósł sprzeciwu wobec legalizacji.

Konopne ustawy House Bill 1 i House Bill 2, które w pełnym zakresie wejdą w życie w czwartek, ustanawiają ramy prawne dla produkcji i sprzedaży marihuany rekreacyjnej w stanie Delaware.

Konopie indyjskie w tym niewielkim (liczącym niecały milion mieszkańców), położonym na wschodzie kraju stanie zostały zalegalizowane około rok, po sprzeciwie gubernatora Carneya, który początkowo opierał się legalnej marihuanie. Co ciekawe, gubernator Carney, mimo że tym razem nie zgłosił weta – dając ciche przyzwolenie na legalizację- wciąż nie jest w pełni przekonany co do pomysłu legalnych konopi.

22. stan z marihuaną rekreacyjną

Delaware, wraz z wejściem ustawy House Bill 1 stał się oficjalnie 22. stanem  USA, który zalegalizował marihuanę dla dorosłych. Podobnie jak w pozostałych obszarach administracyjnych kraju, marihuana w Delaware dostępna jest dla osób dorosłych powyżej 21. roku życia. Dorośli mogą bez konsekwencji prawnych posiadać przy sobie maksymalnie uncję (~ 28g) konopi indyjskich.

Co prawda, ustawodawstwo konopne w Delaware nie przewiduje domowej uprawy marihuany, jednak pozwala dzielić się z innymi dorosłymi małą ilością konopi – bez osiągania z tego tytułu korzyści.

Sprzedażą legalnej konopi będą zajmować się licencjonowane sklepy. Z kolei wydawaniem licencji ma zając się specjalnie powołany do tego organ, który ma obowiązek wydać pierwsze pozwolenia już w ciągu najbliższych 14 miesięcy.

Sprzedaż detaliczna marihuany w stanie będzie podlegała 15-procentowemu podatkowi, a gminy są upoważnione do wprowadzenia zakazu prowadzenia działalności związanej z marihuaną w swoich granicach.

Źródło: reason.com.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły