News

Pierwsza dostawa medycznej marihuany do Niemiec

niemcy zamawiają medyczną marihuanę

Niemcy otrzymały pierwsze partie medycznej marihuany z Portugalii i Australii. Przesyłki trafiły do dwóch firm, które przeprowadzą testy jakości, a później trafią one do obrotu w związku z rosnącym popytem na specyfik zalegalizowany w roku 2017.

Transport z Portugalii trafił do firmy Cannamedical Pharma. David Henn, CEO Cannamedical powiedział, że niemiecka firma dąży do tego, aby zapewnić klientom produkt najwyższej jakości. Dodaje również, że spółka jest dumna z wkładu, jaki wnosi w rozwój tej dziedziny medycyny. Medyczna marihuana firmy Cannamedical Pharma powinna trafić do obrotu w połowie października.

Cansativa, druga z niemieckich firm, otrzymała medyczny olej z marihuany i wkrótce rozpocznie testowanie produktu. W kwietniu Cansativa poinformowała, że jest pierwszą niemiecką firmą, która uzyskała autoryzację dla importu marihuany z Urugwaju i Kolumbii. Pierwsze próbki z Urugwaju dotarły już do Frankfurtu, a wkrótce spodziewana jest dostawa z Kolumbii.

Od czasu zalegalizowania medycznej marihuany Niemcy opierają się na imporcie z różnych krajów, w tym m.in. z Kanady i Holandii. Miejscowi plantatorzy uzyskali już rządowe licencje, jednak na pierwsze zbiory trzeba poczekać do drugiej połowy 2020 roku.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły