Poradniki

Najlepsze odmiany marihuany na rok 2021

odmiany marihuany

W naszym ostatnim artykule spoglądaliśmy na przeszłość konopi, pisząc o kultowych odmianach marihuany, takich jak White Widow. Teraz nadszedł czas, aby skupić się na tu i teraz. Wobec tego postanowiliśmy przygotować dla Was krótką listę zupełnie nowych odmian marihuany, które naszym zdaniem mogą sporo namieszać w 2021 roku.

Royal Runtz – kosmiczny haj

Royal Runtz

Pierwszą odmianą na naszej liście jest wyjątkowo hybryda zawierająca w sobie, aż 27% THC! Niezwykła moc, która wbija w fotel i obejmuje całe ciało, polecana jest zaprawionym w boju konsumentom. Royal Runtz to w 50% indica w 50% sativa, która stworzona została przez skrzyżowanie niezwykle mocnych odmian Gelato x Zkittlez. Royal Runtz, pomimo swojej mocy jest bardzo aromatyczna, a dodatkowo słodka w smaku. Stosując ją wyraźnie czuć jej kojący, owocowy zapach, który idealnie współgra z lekko cukierkowym smakiem. Warto dodać, że Royal Runtz ze względu na swoją siłę działa niezwykle euforycznie. Co ciekawe, odmiana ta doskonale nadaje się zarówno do uprawy outdoorowej, jak i indoorowej, a jej okres kwitnięcia wynosi  8-9 tygodni.

Watermelon Automatic – arbuzowy spokój

Watermelon Automatic

Watermelon Automatic to odmiana, która bardzo dobrze łączy ze sobą tropikalny smak arbuza z psychoaktywnym działaniem THC. Dzięki przewadze genów indica odmiana ta doskonale uspokaja i relaksuje, zachowując przy tym działanie euforyczne. Doskonały profil terpenowy w połączeniu z 20% THC sprawia, że Watermelon Automatic  doskonale nadaje się zarówno do stosowania przez koneserów konopi, jak i początkujących. Dla Watermelon Automatic odmianami rodzicielskimi są Tropicanna Cookies i Lemon OG, pełne terpenów mircenu i limoneu. Bardzo ważnym atutem odmiany Watermelon jest obecność średniego poziomu CBD, co pomaga zapobiegać przytłaczającej fazie, a na dodatek niesie za sobą korzystne dla zdrowia właściwości. Cytrusowo – tropkalny smak w połączeniu z działaniem uspokoajającym sprawia, że Watermelon Automatic to propozycja niemal idealna na wieczór. Odmiana ta zarówno nadaje się do uprawy na zewnątrz, jak i wewnątrz dając przy tym przyzwoite plony. Okres kwitnięcia Watermelon wynosi zaledwie 6-7 tygodni.

Purple Punch Automatic – nasz faworyt

Purple Punch Automatic

Autokwitnąca wersja znanej Purple Punch o unikalnym borówkowo – cukierkowym smaku. Ta deserowa odmiana powstała ze skrzyżowania Purple Punch z Old Skunk Auto. Genetyka rośliny to 75% Indica 20% sativa oraz 5% ruderalis. Wyjątkowy słodki, owocowy smak w połączeniu z niezłym kopem, jakie zapewnia 19% THC, sprawia, że odmiana ta jest naszym faworytem, jeżeli chodzi o rok 2021. Konsumpcja Purple Punch Automatic zapewnia mocne, fizyczne efekty upalenia, będąc tym samym idealną propozycją na noc. Co wyjątkowe w Puprple Punch Automatic, to niepodrabialny smak, który sprytnie łączy borówki z winogronem przy akompaniamencie cierpkich i odświeżających nutek, które zamieniają palenie w błogą przyjemność. Relaks po konsumpcji Purple Puch Automatic dosłownie rozlewa się na całe ciało, sprawiając, że odmiana ta, to perfekcyjny wybór po ciężkim dniu pracy. Dodatkowym atutem odmiany Purple Punch jest średnia zawartość CBD, która idealnie współgra z wysokim stężeniem THC. Kolejną zaletą Puprle Punch Automatic jest jej prostota w uprawie. Polecana do sadzenia na ograniczonej przestrzenni, potrzebuje tylko 7-8 tygodni na kwitnięcie. Naszym zdaniem odmiana ta podbije serce wszystkich miłośników marihuany, którzy ją spróbują.

Critical Regular – doskonała uniwersalność

Critical Regural

Critical Regular to odmiana marihuany, która łączy ze sobą najdoskonalsze cechy kultowych odmian Afghan i Skunk, dzięki czemu jest niezwykle produktywna w uprawie, z doskonałym smakiem i przytłaczającą mocą. Smak Critical Regular ze względu na genetyczne pochodzenie łączy ze sobą mieszankę aromatów i smaków ziemistych, owocowych, a także sosnowych. 18% THC zapewnia potężną dawkę haju fizycznego, który  utrzymuje się przez długi czas, co z kolei dostarcza niewyobrażalnego relaksu i odprężenia. Główną zaletą Critical Regular jest jednak jego uniwersalność i produktywność. W parze za dobrym smakiem, dużym relaksem i odpowiednią mocą idzie niezwykła uniwersalność uprawy dostosowana do niemal każdych warunków. Critical Regural to również niemal synonim niebywale obfitych zbiorów. Okres kwitnięcia tej odmiany marihuany to 7-9 tygodni.

To tylko przegląd części nowych odmian jednego z największych seedbanków w Europie – Royal Queen Seeds. Warto zapoznać się z innymi odmianami.

Przypominamy, że uprawa konopi indyjskich, których zawartość THC przekracza 0.2% jest w Polsce nielegalna. Upewnij się, że w kraju w którym zamieszkujesz możesz uprawiać te rośliny. Wpis ma wyłącznie charakter informacyjny, a nasiona konopi możesz kupić wyłącznie w celach kolekcjonerskich. 

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły