News

Gigant tytoniowy inwestuje w konopie indyjskie

logo British American Tobacco

Wielki, międzynarodowy gigant tytoniowy, British American Tobacco (BAT) chce zainwestować w rozwijający się rynek konopi, wykupując część udziałów w kanadyjskim licencjonowanym producencie marihuany, Organigram.

British American Tobacco mający siedzibę w Londynie, zamierza kupić 20% udziałów w kanadyjskim przedsiębiorstwie produkującym marihuanę rekreacyjną i medyczną. Jak donosi CNBC, za 1/5 udziałów BAT zapłaci ponad 175 milionów dolarów.

Dzięki wykupieniu 20% udziałów BAT stanie się największym udziałowcem w kanadyjskiej firmie konopnej.

British American Tobacco w oświadczeniu chwali, Organigram za udokumentowane osiągnięcia w zakresie innowacji i opracowywania wysokiej jakości produktów marihuany rekreacyjnej i medycznej dla dorosłych, które są legalnie dostępne w Kanadzie”.

Co ciekawe, do transakcji dochodzi, po tym, jak dyrektor BAT ds. marketingu firmy Kingsley Wheaton, miesiąc temu nazwał rynek CBD ekscytującym obszarem wzrostu i przyszłością firmy”.

BAT dzięki wykupieniu części udziałów będzie mogła wprowadzić do zarządu dwóch swoich dyrektorów.

Firma z siedzibą w Londynie oprócz ogromnego kapitału ma wnieść do firmy, naukowców i twórców, którzy będą pracować w zakładzie Organigram w Nowym Brunszwiku.

Warto podkreślić, że firma Brititsh American Tobacco jest drugą co do wielkości firmą tytoniową na świecie i ma w posiadaniu takie marki papierosów jak: American Spirit, Pall Mall, Rothman’s, Newport, Lucky Strike, Kent i Dunhill.

British American Tobacco nie jest jednak pierwszą firmą tytoniową, która na poważnie interesuję się branżą konopi indyjskich. Wcześniej w konopie zainwestował inny tytoniowy gigant, Altria Group, która posiadła 45% udziałów w licencjonowanym producencie konopi, firmie Cronos Group. W 2020 roku firma złożyła dwa patenty technologiczne oparte na waporyzacji konopi indyjskich.

Wszystko na to wskazuje, że wielkie giganty tytoniowe dalej będą kontynuować inwestowanie w rozwijający się rynek konopi, dostrzegając w nim duże perspektywy.

2 komentarze
 1. Damian 3 lata ago
  Odpowiedz

  Camel nalezy do JTI. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

  • Marcin 3 lata ago
   Odpowiedz

   Tak, wkradł się błąd. Dziękujemy za czujność

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły