Po zaledwie pięciu miesiącach od wprowadzenia kart na medyczną marihuanę w stanie Missouri wydano ich już 22 tysiące. To wynik znacznie przewyższający oczekiwania badaczy.
22 tysiące kart medycznych począwszy od 4 czerwca, to imponujący wynik, który przewyższa założenia, jakie prognozowane były przez z Uniwersytet Ekonomi i Analizy Danych w Missouri.
Wcześniej Uniwersytet przewidywał, że taki wynik uda się osiągnąć najwcześniej w 2021 roku.
Dla naukowców to zaskoczenie natomiast dla właścicieli przedsiębiorstw konopnych i działaczy już niekoniecznie. Byli oni, albowiem świadomi jak gigantyczne zapotrzebowanie na medyczną marihuanę panuje w stanie Missouri.
Zawsze mówiliśmy, że liczby będą większe niż zakładano w badaniu ekonomicznym Uniwersytetu z Missouri – Dan Viets, przewodniczący Stowarzyszenia Przemysłu Konopi Indyjskich w Missouri
Medyczna marihuana w stanie Missouri jest legalna, po tym, jak w listopadzie 2018 roku mieszkańcy stanu zagłosowali za jej wprowadzeniem. Medyczne konopie wspomagają leczenie między w takich chorobach, jak: nowotwory, wirus HIV, epilepsja oraz pozostałe choroby, które mogą starać się o stanowe karty medyczne przy akceptacji lekarza.
Obecnie według szacunków Stowarzyszenia Handlowego Medycznej Marihuany w Missouri do końca 2022 roku, pacjentów z kartą medyczną ma być już 122 tysięcy.
Jak informuje rzecznik prasowy stowarzyszenia Jack Cardetti, przewidywana ilość na medyczną marihuanę bierze się z trendu wynikającego z innych stanów, między innymi Kolorado, gdzie 2-3% populacji stanu uzyskało zgodę na posiadanie stanowej karty medyczne, która umożliwia stosowanie medycznej marihuany w leczeniu.
Obecnie władze stanowe wydają licencję dla prywatnych przedsiębiorstw dotyczące uprawy i sprzedaży medycznej marihuany. Mają oni czas do końca stycznia, aby zadecydować, które z nich otrzyma to pozwolenie.
Szacunkowo prawie 700 firm złożyło wnioski o przyznanie licencji, których liczba wyniosła ogólna liczba wyniosła 2163.
Stan Missouri, jednak wyda tylko ok. 350 licencji, w tym 60 na uprawę konopi, 86 na produkcję produktów z konopiami i 192 na otwarte punkty sprzedażowe.