News

Medyczna marihuana na Sycylii będzie refundowana

medyczna marihuana

Dobra informacja dla pacjentów, którzy leczą się medyczną marihuaną na Sycylii. Ruggero Razza, szef sycylijskiej służby zdrowia podpisał 20 stycznia rozporządzenie, które sprawia, że niektórzy pacjenci będą mogli otrzymać dostęp do medycznej marihuany zupełnie za darmo.

Podpisany dekret dotyczyć będzie pacjentów, którzy zmagają się z przewlekłym czy neuropatycznym bólem, porażeniem mózgowym i stwardnieniem rozsianym.

Zgodnie z włoskim system zdrowia pacjenci, którzy chcą otrzymać medyczną marihuanę, muszą dostać od lekarza specjalną receptę, która uprawnia do kupowania medycznych konopi od licencjonowanych farmaceutów lub certyfikowanych importerów.

Większość włoskich dostaw medycznej marihuany pochodzi z Holandii i Kanady, lecz Włosi mają również własnego producenta konopi w postaci krajowej agencji Stabilimento Chimico Farmaceutico di Firenze, która należy do Departamentu Obrony.

We Włoszech medyczna marihuana legalna jest od 2013 roku, jednak do tej pory w żadnym regionie państwa nie była ona refundowana przez rząd.

Warto zaznaczyć, że Włosi coraz prężniej działają w sektorze konopnym. Posiadają rozwinięty rynek suszu CBD, zwanego tam „marihuaną light”, która przynosi zysk rzędu 40 milionów euro rocznie. To również za sprawą Włochów w obecnym roku odkryto dwa nowe kanabinoidy, które noszą nazwe CDBP I TCHP.

Co więcej, we Włoszech istnieje szansa na liberalizacje prawa konopnego w niedalekiej przyszłości, albowiem w grudniu ubiegłego roku Sąd Najwyższy w Rzymie wydał wyrok mówiący, że domowa uprawa konopi indyjskich do własnych celów nie może być traktowana jako przestępstwo.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły