News

Massachusetts. Sprzedaż marihuany przekroczyła 2 miliardy dolarów

Kobieta paląca jointa

W niemal trzy lata od legalizacji marihuany sprzedaż konopi w stanie Massachusetts przekroczyła 2 miliardy dolarów brutto – poinformowały we wtorek władze lokalne. Urzędnicy stanowi przekazali również, że obecny 2021 jest rokiem rekordowym, jeżeli chodzi o sprzedaż konopi w Massachusetts.

O przekroczeniu magicznejbariery 2 miliardów dolarów pochodzącej ze sprzedaży konopi poinformował we wtorkowy wieczór Shawn Collins, dyrektor wykonawczy Massachusetts Cannabis Control Commission (CCC).

Ten kamień milowy mówi o sukcesie licencjobiorców, którzy współdziałali z Komisją (red. CCC) od etapu aplikacji. Utrzymywali zgodność z naszymi surowymi przepisami i codziennie przyczyniają się do rozwoju społeczności we wspólnocie – ogłosił dyrektor Collins

Marihuana w stanie Massachusetts legalna jest od listopada 2018 roku. W pierwszym roku (od listopada 2018 do listopada 2019) sprzedaż konopi wyniosła niecałe 394 miliony dolarów. Z kolei w roku kalendarzowym 2019 sprzedaż osiągnęła 445 milionów dolarów.

Bardzo dobry dla konopi w Massachusetts był rok 2020, gdzie 91 sprzedawców detalicznych wygenerowało sprzedaż roczną na poziomie 702 milionów brutto. Wynik ten jest szczególnie imponujący, zważywszy na fakt, że sklepy z marihuaną były zamknięte przez dwa miesiące ze względu na pandemię COVID-19.

Jak poinformowały władze Massachusetts, 2021 rok już jest rekordowy, jeżeli chodzi o sprzedaż konopi – od 1 stycznia sklepy wygenerowały, bowiem ponad 844 milionów dolarów brutto ze sprzedaży.

Rynek marihuany w Massachusetts rozwija się bardzo dynamicznie. Stan obecnie może pochwalić się 165 licencjonowanymi punktami sprzedaży konopi, a tych z roku na rok przybywa.

Źródło: HighTimes

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły