News

Kolorado: ponad miliard dolarów dochodu z opodatkowania konopi

Kolorado

Według nowego raportu Vicente Sederberg dochód z opodatkowania branży konopnej w stanie Kolorado przekroczył miliard dolarów.

Raport ten obejmuje opłaty i podatki pobierane przez Department Dochodów w Kolorado od momentu rozpoczęcia legalnej sprzedaż marihuany, czyli od 1 stycznia 2014 roku. Mieszkańcy Kolorado w 2012 roku zagłosowali za Poprawką 64, która zalegalizowała posiadanie i sprzedaż marihuany rekreacyjnej.

Ponad 283 milliony dolarów będzie przekazane na program K-12, który wspiera edukację i buduje szkoły. Pozostały dochód będzie przekazany także na wspieranie i finansowanie badań nad konopiami indyjskimi, leczenie uzależnień, tanie mieszkania oraz inne programy dotyczące zdrowia publicznego.

Mason‍‍ Tvert – wiceprezes ds. komunikacji firmy Vicente Sederberg:

Generowanie dochodów z opadatkowania konopi indyjskich, to nie jedyny powód przemawiający za ich legalizacją. Ale kiedy dochody te zaczynają przekraczać miliard dolarów, tak jak w Kolorado, to jest to dodatkowy bonus. Nie do pomyślenia jest, ile pieniędzy państwo marnuje, nie zezwalając na ich legalizację

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły