News

Kanadyjska firma eksportuje medyczną marihuanę do Wielkiej Brytanii

Olej konopny

Tilray- kanadyjska firma zajmująca się produkcją medycznej marihuany – wysłała już pierwszą dostawę oleju konopnego do Wielkiej Brytanii. Zjednoczone Królestwo nie jest jej jednym rynkiem zbytu. Produkty swoje eksportuje także do Niemiec, na Cypr i na Maltę.

Catherine Jacobson z firmy Tilray zapewnia, że współpraca  ta przyniesie korzyści obu stronom, a zwłaszcza Wielkiej Brytanii. Chorzy z wysp będą mieli sprawdzone i wiarygodne źródło dostaw medycznej marihuany

Oleje konopne firmy Tilray zapewnią pacjentom stały dostęp do wysokiej jakości marihuany z certyfikatem GMP.  Jest to ważny krok na drodze do poprawy dostępu do medycznej marihuany w Wielkiej Brytanii. Tilray dalej będzie opowiadał się za rozsądnym dostępem do niej zarówno w Wielkiej Brytanii jak i na całym świecie.

Głośno o produktach firmy Tilray zrobiło się w ubiegłym roku. Gdy na lotnisku zatrzymano Charlotte Caldwell – matkę chłopca chorego na epilepsję – która pojechała do Kanady, zdobyć lekarstwo dla swojego dziecka. Wcześniej rząd Wielkiej Brytanii odciął ją od źródła leku, usuwając recepty umożliwiające dostęp do danego lekarstwa. Sytuacja ta wywołała społeczne oburzenie, które spowodowało zmiany w podejściu rządu do kwestii medycznej marihuany. Wówczas firma Tilray otrzymała licencję na sprowadzenie do Wielkiej Brytanii 6 leków na bazie marihuany.

Przemysł konopny w Kanadzie cały czas się rozwija i przynosi duże dochody państwu w postaci podatków. W pierwszych 3 miesiącach 2019 roku rząd Federalny Kanady zarobił 32,1 miliona dolarów, a kanadyjskie prowincje 75 milionów dolarów. W odniesieniu do ubiegłego kwartału władze Kanady odnotowały wzrost o 35,6%.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły