News

Japonia w końcu zalegalizuje medyczną marihuanę? Jest zalecenie ministerstwa

Lecznicza marihuana

Japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej podczas panelu dyskusyjnego poinformowało, że zaleca zmianę prawa narkotykowego dotyczącego konopi. Jak donosi agencja Reutera, przedstawiciele japońskiej służby zdrowia wyrazili potrzebę umożliwienia importu i dopuszczenia marihuany do użytku medycznego.

Rekomendacja Japońskiego Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej dotycząca przynajmniej częściowej legalizacji medycznej marihuany padła podczas czwartkowego spotkania publicznego, które poświęcone było zaspokajaniu potrzeb medycznych i harmonizacji Japonii z normami międzynarodowymi.

Zmiana prawa w Japonii miałaby dotyczyć produktów z marihuany, których bezpieczeństwo i skuteczność zostały potwierdzone badaniami i przepisami dotyczącymi produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

Według raportu z czwartkowego spotkania japońskich przedstawicieli zdrowia, zmiana prawa to warunek konieczny, aby umożliwić stosowanie takich leków jak np. Epidiolex, który wytwarzany jest z konopi indyjskich, a który obecnie przechodzi badania kliniczne w Japonii.

Zapowiedź dopuszczenia produktów z marihuany w medycynie w Japonii oznaczać może duży zwrot w polityce tego państwa względem konopi. Obecnie bowiem Japonia posiada bardzo restrykcyjne przepisy, które nie dopuszczają do stosowania konopi indyjskich w żadnej formie.

Co więcej, same konopie nie cieszą się dużą popularnością w Kraju Kwitnącej Wiśni, na co wskazują dane zawarte we wspomnianym raporcie. Według nich jedynie 1,4% osób w Japonii zgłosiło, że kiedykolwiek używało marihuany, podczas gdy odsetek zadeklarowanych konsumentów w krajach „zachodnich” waha się w granicach 20-40%.

Źródło: Reuters

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły