News

Jamajka: Medyczna marihuana do kupienia online

Jamajczyk

Jamajka to państwo, które jest symbolem konopi indyjskich na świecie. Wkrótce Jamajka ma wykorzystać technologię, aby dostarczać susz medyczny swoim pacjentom. Takie rozwiązanie ma pomóc osobom, które obawiają się o swoje zdrowie w czasach pandemii.

Pomimo że na Jamajce marihuana pozostaje nielegalna, to państwo słynie z najlepszej jakości plantacji konopi, które od kilku lat trafiają do pacjentów leczących się za pomocą medycznej marihuany.

Teraz dostęp do marihuany będzie jeszcze łatwiejszy, ponieważ upoważnieni do terapii medyczną marihuaną pacjenci będą mogli zamówić lecznicze konopie za pomocą internetu. Taką decyzję podjął odpowiednio do tego powołany organ, czyli Cannabis Licensing Authority (CLA), który reguluje rynek medycznej konopi na Jamajce.

Taki krok ze strony CLA to konsekwencja pandemii COVID-19 i polityki przeciwdziałającej rozprzestrzenieniu się wirusa.

CLA jest świadomy daleko idących skutków pandemii i pozostaje czujny i aktywny w podejmowaniu kroków w celu zabezpieczenia branży – tłumaczyła decyzję organu regulującego, Faith Graham, dyrektor CLA

Pacjenci wciąż będą musieli odebrać medyczną marihuanę osobiście w specjalnych punktach, jednak sprzedaż internetowa pozwoli im uniknięcia stania w kolejce, a także powinna zaoszczędzić im sporo czasu, szczególnie, że możliwy będzie odbiór na zasadzie drive-thru(bez wychodzenia z auta).

Warto również wspomnieć, że Jamajka pracuję obecnie nad ustawą, która umożliwi eksport medycznej marihuany na świat. Co prawda, pracę nad tą ustawą zostały opóźnione ze względu na epidemię koronawirusa, jednak wydaję się, że eksport surowca z Jamajki  będzie możliwy już w niedalekiej przyszłości.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły