News

Illinois: 40 milionów USD w miesiąc po legalizacji

Illinois

Licencjonowane punkty sprzedaży marihuany w stanie Illinois uzyskały przychód rzędu ok. 40 milionów dolarów i to zaledwie w miesiąc po tym, jak marihuana rekreacyjna w tym stanie stała się legalna.

Według raportu Departamentu Finansów i Kontroli Illinois, w ciągu 31 dni sprzedaż produktów z konopi indyjskich osiągnęła wartość w sumie 39 247 840, 83 dolarów.

Ciekawą informacją jest, iż 8,6 miliona dolarów z sumy prawie 40 milionów wydali mieszkańcy, którzy zarejestrowani są w innym stanie niż Illinois.

W raporcie podano również, że pieniądze pochodzą z prawie miliona sprzedanych produktów z konopi indyjskich, a  dokładniej z 972 045 produktów.

Administracja stara się, aby wiele czynników wejścia w nową branżę zostało zapewnione, od właścicieli punktów sprzedaży, aż po dostawców, w celu zapewnienia sprawiedliwej dostępności legalizacji dla wszystkich – skomentował suckes legalizacji, doradca gubernatora Illinois, Toi Hutchison

Warto zaznaczyć, że w pierwszym dniu legalizacji w Illinois przed sklepami ustawiły się tłumne kolejki, a mieszkańcy stanu na zakup swojego pierwszego legalnego jointa musieli czekać nawet godzinami. Obecnie sytuacja się unormowała i ludzie mogą dokonać pierwszego zakupu już mniej więcej w pół godziny.

Sukces legalizacji mógłby być jeszcze większy, ale wiele punktów z marihuaną wstrzymało się jeszcze z otwarciem lub wprowadziło limity sprzedażowe. To z powodu przepisów, które zobowiązują właścicieli do posiadania 30-dniowego zapasu marihuany medycznej dla pacjentów.

Niektóre punkty, jak np. ten w Midway musiały tymczasowo zawiesić sprzedaż po 4 dniach, ponieważ popyt na marihuanę był tak duży, że zapasów zaczęło błyskawicznie brakować.

Nowe dostawy od licencjonowanych hodowców mają nadejść w najbliższych miesiącach, lecz problem z niedoborami konopi prawdopodobnie będzie ciągnął się jeszcze jakiś czas, zanim sytuacja na rynku się unormuje.

Niewątpliwie jednak pierwszy miesiąc legalizacji marihuany w Illinois władze stanowe będą musiały zaliczyć do udanych m.in. dlatego, że spora część wpływów ze sprzedaży konopi wpadnie bezpośrednio do budżetu stanowego.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły