News

Marsz Wyzwolenia Konopi 2019 już 25.05

Marsz Wyzwolenia Konopi 2019

W sobotę 25 maja 2019 roku, ulicami Warszawy przejdzie kolejny Marsz Wyzwolenia Konopi. Trasa marszu przebiegać będzie od placu Bankowego do Pałacu Prezydenckiego i z powrotem. W Pałacu Prezydenckim organizatorzy mają zamiar złożyć petycję o amnestię dla skazanych palaczy.

Na uczestników tegorocznego marszu czekają liczne atrakcje. Jedną z nich jest konkurs, w którym podstawą oceny będzie kreatywność. Fotografowie odszukają w tłumie osoby, które są oryginalnie ubrane lub przygotują transparent, lub hasło zwracające uwagę. Najciekawsze i najoryginalniejsze kreacje zostaną nagrodzone poduszkami w kształcie jointa.

Organizatorzy przypominają również, by na marszu zachowywać się kulturalnie i skandować wyłącznie pozytywne hasła. Apelują, by nie wykrzykiwać obraźliwych treści, również wobec policji, która będzie zabezpieczała wydarzenie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15 na placu Bankowym. Po przemówieniach przewidziano krótką część artystyczną, podczas której wystąpią WbijTube, Comson & Dziabson (gość specjalny: Agia), Tomasz Kołecki oraz Sobota. O godzinie 16.20 kolumna uczestników wyruszy z placu Bankowego i przejdzie pod Pałac Prezydencki. Tam również zaplanowano krótkie przemówienia. Na scenie natomiast pokażą się Kali, BU, Mentrowy & Angie oraz Włodi. Zakończenie wydarzenia przewidziano na godzinę 20. O muzykę w trakcie przemarszu zadba Roots Revival Crew.

Podobne marsze organizowane są na całym świecie od roku 1999. Ich celem jest celebrowanie kultury konopi oraz ukazanie pokojowego stylu życia użytkowników konopi. W Polsce pierwszy marsz odbył się w roku 2003 i wzięło w nim udział ok. 50 osób. Z roku na rok wydarzenie zyskiwało na popularności i w roku 2012 na trasie marszu pojawiło się już 20 tysięcy osób. Jak dużo będzie nas w tym roku? Wszystko zależy od Was!

Więcej informacji na oficjalnej stronie Wolnych Konopi (link).

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły