News

75 tys. zł za odmowę leczenia medyczną marihuaną – pozew po śmierci dziecka

Młotek sędziowski

Matka dziewczynki pozwała do sądu Centrum Zdrowia Dziecka. Domaga się 75 tys. złotych odszkodowania, które chce przekazać na cele charytatywne. Pozew dotyczy nie tylko placówki, ale także lekarza, który odmówił terapii z użyciem medycznej marihuany.

Czteroletnia Ola zmarła w 2016 roku w wyniku ataku epilepsji. Decyzja lekarza znacząco wydłużyła proces sprowadzenia leku z konopi dla dziewczynki chorującej na padaczkę. Niestety nie doczekała leczenia, które mogło przyczynić się do poprawy jej stanu zdrowia.

Jej mama Paulina obecnie prowadzi Fundację Ola, która wspiera i pomaga rodzicom w podobnej sytuacji. Kobieta uruchomiła także punkt informacji konopnej, upowszechnia wiedzę o terapiach z użyciem marihuany leczniczej oraz prowadzi warsztaty i szkolenia.

Proces będzie się toczył w Warszawie. W przypadku wygranej pieniądze mają zostać przekazane na szczytny cel, m.in. na sfinansowanie leków z konopi osobom, których na nie nie stać. Działania Pauliny Janowicz wspiera Helsińska Fundacja praw Człowieka.

Medyczną marihuanę od niedawna można dostać w polskich aptekach. Lekarze jednak niechętnie ją przepisują. Może to wynikać stąd, że niektórym ciągle kojarzy się ona z dilerami i lekarze nie chcą być postrzegani jako ci, którzy przepisują narkotyki.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły