News

Wybory wielkim dniem dla konopi w USA. Kolejne stany legalizują marihuanę!

Marihuana wypełniona flagą USA

Wybory prezydenckie w USA to nie tylko głosowanie na prezydenta. Oprócz tego na karcie do głosowania w wielu stanach wyborcy znaleźli m.in. pytanie o legalizację konopi. Nieoficjalnie już wiemy, że stany Arizona, Montana, New Jersey i Południowa Dakota dołączają do 11 innych stanów, które zalegalizowały konopie indyjskie do celów rekreacyjnych! Dodatkowo stany Mississippi i Południowa Dakota legalizują użycie marihuany do celów medycznych. A wszystko to w jeden środowy wieczór wyborczy.

Zwolennicy konopi indyjskich w USA mają nie lada okazję, do świętowania, ponieważ każde pytanie legalizacyjne zawarte w pytaniach referendalnych przy okazji głosowania na prezydenta USA, znalazło poparcie wśród obywateli różnych stanów.

Największe poparcie dla legalizacji okazali mieszkańcy New Jersey, w którym, aż 67% powiedziało TAK legalnym konopiom. Duże poparcie dla legalizacji wyrazili również mieszkańcy stanu Arizona, którzy w 60% opowiedzieli się ZA licencjonowaną marihuaną.

Również stan Montana zdecydowaną większością głosów dopiął swego, w 57% opowiadając się za legalizacją. Najbardziej wyrównanie było w Południowej Dakocie, gdzie stosunkiem głosów 53% – 47% obywatele stanu udzielili poparcia dla legalizacji marihuany rekreacyjnej.

Co ciekawe, mieszkańcy Południowej Dakoty jednocześnie głosowali nad legalizacją medycznej marihuany. Tu już zdecydowana większość obywateli stanu wsparła projekt dotyczący leczniczych konopi. 69% – 31% poparcia dla ustawy, co oznacza pewną legalizację dla zastosowania konopi w medycynie.

Medyczną marihuanę zalegalizował również stan Mississippi, w którym 74% osób głosujących poparło nową ustawę, która wspiera leczeniem za pomocą konopi.

Teraz nie pozostało nic innego jak czekanie na oficjalne ogłoszenie przedstawionych wyników przez władze stanowe.

Szansę na jakąkolwiek znaczną zmianę rezultatów są bardzo małe, co oznacza, że USA prawdopodobnie już wkrótce będzie miało 15 stanów z legalną marihuaną! Gratulujemy i trochę zazdrościmy.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły