News

Rząd Chin ostrzega swoich obywateli przed kanadyjską marihuaną

Marihuana

Rząd  Chiński wydał ostrzeżenie dla swoich obywateli mieszkających w Kanadzie przed konsumpcją marihuany. Ostrzeżenie łączy się z drugą fazą legalizacji, która odbyła się tam w czwartek. Co prawda ostrzeżenie wystosowane przez chiński konsulat nie zabrania obywatelom Chin kupowania lub stosowania marihuany, lecz „doradza pełne zrozumienie szkodliwości produktów z konopi indyjskich”.

W Chinach obecnie panuję histeria antykonopna po tym, jak rząd chiński zaczął zwalczać mafie szanghajskie, zamykając tamtejsze kluby nocne, które przepełnione były narkotykami. Chińska partia komunistyczna zauważając również postępującą legalizację w USA I Kanadzie poddała badaniom właścicieli barów i restauracji pochodzących zza granicy na obecność narkotyków w moczu. Władze Chin oskarżają, że legalizacja marihuany w niektórych stanach USA i w Kanadzie przyczyniła się do tego, że w Chinach wzrosła konsumpcja tej używki o 25%.

Druga faza legalizacyjna w Kanadzie, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, dotyczyła regulacji pochodny marihuany takich, jak wyroby spożywcze, napoje, olejki czy produkty regionalne.

Ostrzeżenie wystosowane przez rząd Chiński dotyczy również powrotu do kraju z produktami konopnymi, które w Chinach traktowane są jako narkotyki i surowo karane. Za handel narkotykami w Chinach grozi, nawet kara śmierci. Dotyczy to zarówno obywateli Chin, jak i przyjezdnych z innych krajów.

Marihuana w Chinach traktowana jest każdy inny narkotyk.  Tak, jak w przypadku pozostałych narkotyków, wobec niej prowadzona jest polityka tzw. zerowej tolerancji. Do więzienia można trafić, nawet za posiadanie śladowych ilości narkotyku.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły