News

Raport Leafly Jobs 2022 – rekordowy wzrost miejsc pracy w amerykańskim sektorze konopnym

Logo Leafly

Coroczny raport sporządzony przez jeden z największych portali na świecie poświęcony konopiom  – Leafly – wskazuje, że rok 2021 przyniósł ponad 100 tysięcy nowych miejsc pracy w amerykańskim sektorze konopnym.

Coroczny raport Leafly Jobs opracowany został we współpracy z firmą analityczną Whitney Economics.

Według niego, do tej pory w sektorze konopnym w USA zatrudnienie znalazło 428,059 osób.

Według raportu, w samym 2021 roku na rynku konopnym w USA powstało 107 059 nowych miejsc pracy. Jest to wzrost o 33% w stosunku do roku 2020. Co ciekawe, jest to piąty rok z rzędu, kiedy roczny wzrost zatrudnienia w branży konopnej wynosi ponad 27%.

Jak czytamy na stronie Leafly, te 428 059 miejsca pracy obejmują bezpośrednie stanowiska pracy związane z konopiami indyjskimi, takie jak uprawa i sprzedaż detaliczna oraz prace, które służą licencjonowanym firmom lub są uzależnione od legalnej sprzedaży konopi. A także zawody dodatkowe obejmujące działalność w zakresie księgowości, kadr, prawa, zgodności z przepisami bezpieczeństwa, jak również pośrednie miejsca pracy w mediach konopnych, platformach technologicznych, public relations, lobbingu i stowarzyszeniach branżowych”.

W raporcie Leafly Jobs 2022 zaprezentowano również szczegółowe dane na temat sytuacji konopnej w 9 stanach USA.

Szczególnie wart wspomnienia jest niesamowity wzrost rynku w Michigan, gdzie sprzedaż konopi indyjskich w 2021 r. wzrosła o 81%, osiągając wartość 1,79 mld dolarów. Duży wzrost sprzedażowy w MIchigan przełożył się na wzrost zatrudnienia w branży konopnej, który wyniósł, aż 72%. Dzięki temu obecnie w Michigan w sektorze konopnym zatrudnienie znajduje 31,152 osób.

Z całym raportem Leafly Jobs 2022 możecie zapoznać się tutaj.

Źródło: Leafly

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły