News

Panama w końcu zalegalizowała medyczną marihuanę!

flaga Panamy

Panamski parlament pod koniec sierpnia jednogłośnie zalegalizował medyczną marihuanę. Dzięki temu Panama stała się ósmym państwem Ameryki Łacińskiej, w którym dozwolone jest leczenie konopiami.

Po pięcioletniej walce o pacjentów panamscy politycy w końcu przyjęli nowe prawo, które legalizuje użycie konopi indyjskich w medycynie. Nowe przepisy w sprawie marihuany przyjęto 30 sierpnia podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego Panamy, stosunkiem głosów 44:0.

Inicjatywa 153 – bo tak nazywa się projekt dotyczący medycznej marihuany w Panamie – zabrania komercyjnego wykorzystania domowej uprawy konopi. Ustawa nakłada również na urzędników obowiązek importowania marihuany jedynie w formie tabletek i płynnych kropli.

Dystrybutorem produktów z medyczną marihuaną będzie Ministerstwo Zdrowia Panamy, które dostarczy leki konopne do licencjonowanych aptek. Licencję (Ich liczba jest ograniczona) uzyskają te apteki, które złożą odpowiedni wniosek, a także pozytywnie przejdą kontrolę państwową.

Ustawa legalizująca medyczną marihuanę w Panamie oficjalnie wejdzie w życie, jak tylko prezydent Laurentino Cortiz ją podpisze.

Źródło: jurist.org

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły