Kultura

Marihuana w starciu z alkoholem

Marihuana a alkohol

Ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej badań zajmujących się porównywaniem marihuany oraz alkoholu pod względem ich szkodliwości. Jest to popularny temat, który często pojawia się podczas dyskusji dotyczących legalizacji marihuany. Zwolennicy konopi bardzo często powołują się na badania sugerujące większą szkodliwość procentów od zioła. Marco z kanału Coś Ciekawego postanowił przekonać się na własnej skórze jak to jest. Podjął się zbadania tego, w jakim stopniu marihuana oraz alkohol wpływają na nasze możliwości umysłowe oraz fizyczne. Niedawno na swoim kanale opublikował filmik, w którym odurzał się marihuaną oraz alkoholem, a następnie porównywał ich reakcję, aby sprawdzić, na którą używkę nasz organizm reaguje gorzej.

W  swoim eksperymencie badał: czas reakcji, zręczność, równowagę, pamięć, koncentrację, koordynację oraz wytrzymałość fizyczną. Oczywiście, wyniki jakie uzyskał, jednoznacznie pokazały, że marihuana jest używką, która w znacznie mniejszym stopniu zaburza naszą percepcję oraz możliwości fizyczne. Prawie we wszystkich kategoriach marihuana wygrywała w starciu z alkoholem. Wyjątkiem były kategorie, w których badano zręczność oraz koordynację – tutaj odnotowano remis.

W materiale Marco EKSPERYMENT! ALKO VS MARIHUANA, co jest gorsze? przywołane zostały badania brytyjskiego psychiatry oraz psychofarmakologa, który podjął się uszeregowania wszystkich używek pod względem szkodliwości. W jego rankingu marihuana znalazła się na miejscu 8. Natomiast alkohol, co chyba nikogo nie dziwi, znalazł się na podium, zdobywając pierwsze miejsce. Wyniki eksperymentu Marco potwierdzają zatem badania angielskiego naukowca.

Jeśli chcecie zobaczyć jak Marco, będąc pod wpływem marihuany oraz alkoholu, radził sobie z testami sprawdzającymi sprawność umysłową oraz fizyczną, zapraszamy do obejrzenia poniższego filmiku.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły