News

Marihuana celem napadów w stanie Michigan

Transport konopi

Władze stanu Michigan odnotowały znaczny wzrost napadów na transporty przewożące konopie indyjskie. Problem jest na tyle duży, że zwrócił uwagę rządzących, którzy debatują nad jego możliwym rozwiązaniem.

Agencja regulacyjna ds. konopi indyjskich (CRA) wydała niedawno biuletyn informujący o wzroście aktywności przestępczej w Michigan.

Jak donosi Macomb Daily, władze są zaniepokojone wzrostem przestępczości w metropolii Detroit. Na ataki szczególnie narażeni są kierowcy dostaw marihuany, którzy transportują wielkie ilości konopi, jednocześnie mając przy sobie dużą ilość gotówki.

Zgodnie z ostatnim biuletynem wydanym przez CRA 17 stycznia, urzędnicy zidentyfikowali wzór w zgłoszonej działalności przestępczej z udziałem kierowców”. Do momentu publikacji dokonano 13 takich kradzieży produktów z konopi – wszystkie w ciągu ostatnich sześciu tygodni.

Schemat procederu często był podobny. Podejrzani parkowali pojazd na słabiej strzeżonym parkingu lub po drugiej strony ulicy i wraz z użyciem narzędzia, takiego jak łom włamywali się do wytypowanego transportu konopnego. Według CRA większość włamań miała miejsce między godziną 12 a 7 rano w całym zachodnim Michigan.

Co ciekawe nie tylko kierowcy z branży konopnej są narażeni na włamania. Jak wynika ze statystyk CRA, w okresie od kwietnia do listopada 2022 roku miało miejsce, aż 117 wtargnięć do firm związanych z konopiami indyjskimi. Wówczas władze przekazały, że incydenty miały miejsce przede wszystkim w sklepach dla dorosłych, a nie w dyspenseriach z medyczną marihuaną.

Eksperci branży konopnej w USA zwracają uwagę, żę częste napady na sklepy z marihuaną oraz transporty konopne to pokłosie zwlekania z wprowadzeniem takich ustaw jak SAFE Banking Act. Obecne ustawodawstwo zmusza bowiem legalne firmy konopne do działania jedynie w gotówce, co jest wodą na młyn dla przestępców.

Źródło: HighTimes

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły