News

Liroy zapowiada powołanie Polskiej Izby Konopi

Liroy

Znany aktywista konopny, a także współzałożyciel marki LiRoyal, Piotr Liroy-Marzec w rozmowie z money.pl zapowiedział powołanie Polskiej Izby Konopi. Nowo powstająca izba jak podaje Liroy, znajduje się obecnie w fazie rejestracji.

Powstaje Konopna Izba Gospodarcza w Polsce, którą szykujemy już od jakiegoś czasu. W tej chwili jesteśmy na etapie jej rejestracji. Zbieramy podpisy wszystkich podmiotów gospodarczych i zgłosimy chęć rejestracji Izby najpóźniej do końca miesiąca. Będziemy współpracować ze wszystkimi podmiotami, które na tę współpracę są otwarte – poinformował Liroy w rozmowie dla money.pl.

Oprócz Liroya, do zespołu Polskiej Izby Konopi dołączył również założyciel i prezes Kombinatu Konopnego, Maciej Kowalski, który został jej pierwszym zdeklarowanym członkiem. Jak możemy dowiedzieć się ze strony internetowej organizacji, Polska Izba Konopi powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Wolne Konopie.

Nowa izba ma za zadanie przede wszystkim skupiać wokół siebie podmioty działające w dowolnej gałęzi sektora konopnego. Jak czytamy na stronie organizacji, jej celem jest tworzenie warunków gospodarczych i kulturowych sprzyjających podejmowaniu działalności w zakresie przemysłowej uprawy i przetwórstwa konopi oraz wymiany gospodarczej opartej na tym przemyśle.

Polska Izba Konopi ma być również platformą, gdzie przedsiębiorcy związani z konopiami będą mogli wspólnie dyskutować i składać propozycje rozwiązań prawnych. Powołanie izby ma zapewnić większą moc przebicia skupionym w organizacji podmiotom konopnym.

Wszelkie pomysły na regulacje, które chcemy przeprocedować, też będą szły przez powołaną przez nas Izbę. Mamy dużo planów na pierwsze dni działania – zapowiedział Liroy

Nowa izba, której członkiem jest Piotr Liroy-Marzec ma ściśle współpracować z powołaną lata temu Polską Izba Lnu i Konopi, której działanie ukierunkowane jest głównie na sektor konopi siewnych.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły