Zdrowie

Korzyści stosowania oleju konopnego w pielęgnacji skóry

Olejki w małych butelkach z korkiem

Okazuje się, że olej z konopi wpływa dobrze na naszą skórę. Korzyści płynące z jego stosowania możemy wykorzystać w dwojaki sposób – zażywając go doustnie lub poprzez aplikację na skórę.

Olej konopny zawiera wiele witamin, minerałów i zdrowych tłuszczy, takich jak:

  • witaminy B1 i B2
  • witamina E
  • magnez
  • potas
  • kwasy omega-3 i omega-6

Olej konopny nie zapycha porów

Czy wiesz, że oleje klasyfikuje się za pomocą sześciostopniowej skali od 0 do 5? 0 oznacza oleje niekomedogenne, czyli takie, które nie zapychają porów, natomiast ocenę 5 otrzymują oleje wysoko komedogenne, mocno obciążające skórę.

Olej kokosowy, który jest znany ze swoich właściwości odżywczych, posiada wskaźnik 4, co oznacza dość wysokie prawdopodobieństwo zapychania porów. Olej z dzikiej róży jest ma wskaźnik 1, natomiast olej z nasion konopi – 0!

Stosowanie oleju konopnego w oczyszczaniu cery

Ponieważ olej konopny nie zapycha porów, z powodzeniem może być stosowany jako olejek do demakijażu. Wystarczy, że wetrzesz w skórę 1 łyżeczkę oleju, a następnie użyj okładu z gorącego ręcznika. W ten sposób twoja skóra wchłonie nadmiar oleju, dzięki czemu będzie miękka i nawilżona.

Tłuszcze i lipidy znajdujące się w oleju konopnym są bardzo podobne do tych znajdujących się w skórze, dzięki czemu skutecznie nawilżają i chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Olej konopny pomaga w leczeniu chorób skóry i redukuje oznaki starzenia

Olej konopny produkowany jest jedynie z jadalnych nasion, które zawierają kwas gamma-linolenowy. Jest to substancja niezbędna do regulacji gospodarki hormonalnej, może także zmniejszać trądzik hormonalny.

Łuszczyca najczęściej jest spowodowana niedoborem kwasów omega-6. Ponieważ zawarte są one w oleju z konopi, może być on skutecznie stosowany w leczeniu choroby, jaką jest łuszczyca. Dodatkowo, olej konopny nawilża oraz pomaga we wchłanianiu tlenu w skórę, dzięki czemu może być stosowany także w leczeniu egzemy.

Olej konopny pomaga skórze zachować wilgoć, a także stymuluje naturalną produkcję kolagenu, który pomaga zwalczać drobne zmarszczki. To sprawia, że olej z konopi może być świetnym składnikiem przeciwdziałającym starzeniu w codziennej pielęgnacji.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły