News

Kanada: Dwa giganty konopne łączą się, cel to Europa

Kanadyjskie przedsiębiorstwa konopne Tilray i Aphria ogłosiły w ubiegłym tygodniu fuzję, tworząc największą firmę konpną na świecie. Roczny zysk obu firm przekracza nawet 870 milionów dolarów.

Po oficjalnym połączeniu obu przedsiębiorstw, które muszą zaakceptować jeszcze organy państwowe, nowy moloch konopny będzie działać pod nazwą Tilray, a akcje firmy sprzedawane będą pod szyldem „TLRY”.

Kapitał firmy po fuzji ma wynosić bagatela 5 miliardów dolarów.

Jak mówi Irwin Simon, obecny prezes i dyrektora generalny Aphrii, który ma również być prezesem firmy po fuzji, przedsiębiorstwo zatrudniać będzie nawet 2500 osób.

Połączona spółka konopna miałaby 17,3 procent udziału w rynku detalicznym, co przełożyłoby się na największy udział w rynku licencjonowanych konopi w Kanadzie.

Jak podkreśla, jednak agencja Bloomberga, to rynek europejski, a nie kanadyjski w dłuższej perspektywie ma być głównym celem połączonego przedsiębiorstwa. Wszystko przez to, że po połączeniu przedsiębiorstwo będzie dysponować, aż dwoma plantacjami marihuany na Starym Kontynencie, w Portugalii (Tilray) i Niemczech (Aphria).

Połączenie naszych firm tworzy największy biznes związany z marihuaną medyczną w Europie i przygotowuje nas na wypadek, gdyby pewnego dnia doszło do legalizacji w UE – powiedzial w rozmowie z Bloomberg, Irwin Simon, prezes Aphrii

Według szacunków oficjalnie połączenie obu kanadyjskich firm zakończy się w drugim kwartale 2021 roku.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły