News

Janki: zlikwidowano plantację marihuany prowadzoną przez Chińczyków [video]

Plantacja w Pruszkowie

Policjanci kryminalni z Pruszkowa przejęli ponad 13 kg marihuany i 1100 sadzonek w różnym stadium rozwoju. Wartość plantacji znajdującej się na posesji w Jankach wstępnie oszacowano na pół miliona złotych. W związku ze sprawą zatrzymano trzech obywateli Chin, którzy decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

Pruszkowscy funkcjonariusze podczas działań zwalczających przestępczość narkotykową uzyskali informację na temat działającej na terenie powiatu nielegalnej plantacji konopi. Na posesji w Jankach zabezpieczono ponad 1100 doniczek z sadzonkami marihuany w różnym stadium rozwoju, które znaleziono w piwnicy. Ponadto na poddaszu budynku kryminalni znaleźli także ponad 13 kg suszu. Pomieszczenia były specjalnie dostosowane do uprawy – m.in. zdemontowano i zabezpieczono profesjonalną linię produkcyjną, która jest dowodem w sprawie.

Zatrzymano trzech mężczyzn narodowości chińskiej, którzy usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i uprawiania konopi. Oprócz tego oskarżono ich o posiadanie przyrządów służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających oraz wprowadzanie znacznej ilości narkotyków do obrotu.

Wczoraj (czwartek 28.03) na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły