Poradniki

Jak sprawdzić jakość marihuany

jakość marihuany

Wybierasz się w najbliższym czasie do USA, Holandii lub innego kraju, w którym marihuana jest legalna i zamierzasz skosztować lokalnych „wyrobów”? Jeśli tak, to przedstawiamy kilka porad odnośnie oceny jakości konopii. Istnieje kilka ważnych czynników, które warto brać pod uwagę podczas poszukiwań.

Sam proces może przypominać wybór kwiatów w kwiaciarni: wybieramy te, które najbardziej nam się podobają pod względem wyglądu, koloru i zapachu. Zwracamy także uwagę na takie cechy, które nie są mile widziane – takie jak na przykład pleśń, przebarwienia czy nawet owady.

Wygląd

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to obecność nasion i łodyg w suszu. Nasiona powodują nieprzyjemny smak i zapach podczas palenia, natomiast fragmenty łodyg mogą uszkodzić bibułkę, robiąc w niej dziurę. Oddzielenie ich może być bardzo problematyczne. Co ważniejsze, nasiona i łodygi dodają także wagi, dlatego warto sprawdzić przed zakupem, czy przypadkiem nie znajdują się one w suszu.

Ważną cechą jest także barwa. Pożądaną jest zielona i to ona powinna przeważać. Brązowy kolor nigdy nie jest dobrym znakiem. Należy zwrócić uwagę na zabarwienie nie tylko samych liści, ale także barwę kryształków THC na włoskach.

Kryształy oznaczają duże skoncentrowanie THC, więc może to być dobrym wskaźnikiem wyboru – im jest ich więcej, tym silniejsze prawdopodobnie będzie działanie marihuany. Kryształy wbrew pozorom powinny być mętne i nieprzejrzyste – czyste, klarowne kryształy nie są jeszcze w pełni ukształtowane. Nawet gdy na włoskach znajduje się wiele przejrzystych kryształów, wciąż lepsze są te mętne, ponieważ ich efekt będzie mocniejszy.

Lepkość

Kryształy THC powinny być lepkie w dotyku, ponieważ mętne kryształki na włoskach zachowują się jak żywica. Jeśli więc nie czujesz suchości podczas rozdrabniania suszu, jest to dobrym znakiem.

Susz, który kruszy się zbyt łatwo, zamieniając się przy tym w pył, jest prawdopodobnie słabej jakości lub został wysuszony zbyt mocno.

Zapach

Zapach, który poczujesz w trakcie kruszenia suszu lub po otwarciu pakunku powinien być przytłaczający. Tak właściwie powinno być go czuć w chwili wejścia do pomieszczenia. Zapach jest głównym wskaźnikiem tego, jak dobrej jakości konopie.

Jeśli susz ma zapach cytrusów, sosny, owoców, a nawet paliwa, jest to wskazówką bogatego bukietu i mocnego efektu. Susz może nawet pachnieć ziemiście lub mieć w sobie jakiś zapach ciała, więc jeśli „śmierdzi” w dobry sposób, prawdopodobnie marihuana jest dobrej jakości.

W przypadku, gdy susz nie ma żadnego zapachu, pachnie świeżo ściętą trawą, sianem czy nawet pleśnią, jest to znakiem słabej jakości. Marihuana, która ma zapach pleśni, prawdopodobnie została zarażona już we wczesnym etapie wzrostu lub jej liście zaczęły się rozkładać przez to, że zostały zbyt słabo wysuszone. Jeśli susz nie posiada żadnego zapachu lub pachnie sianem, jest prawdopodobnie stary lub nie był odpowiednio traktowany przed zapakowaniem.

Struktura

Susz powinien kruszyć się z łatwością, tak byśmy byli w stanie rozdrobnić go palcami. Jeśli susz zachowuje się jak glina i pod naciskiem tworzy zwartą strukturę, oznacza to że prawdopodobnie nie został on w prawidłowy sposób wysuszony lub przechowywany.

Zbyt zwarta struktura może być wynikiem złego sposobu zapakowania na czas transportu. Może to wpływać na smak, jak i na łatwość spalania. Rozdrobnienie suszu może sprawiać kłopot, a następnie joint może nie dać się łatwo zwinąć i później gasnąć w trakcie palenia.

Wilgotność

Poziom wilgotności suszu również jest bardzo istotny, ponieważ zbyt słabe wysuszenie może wpływać negatywnie na jakość konopi. Przejawiać się to może złym smakiem, jak i również w efektach palenia. Liście mogą także zacząć gnić lub nawet pleśnieć, jeśli nie zostaną odpowiednio wysuszone przed zapakowaniem.

Kolejnym negatywnym skutkiem zbyt wysokiego poziomu zawilgocenia może być cena – w przypadku płatności za wagę produktu, płacimy także za dodatkowe gramy, które i tak będziemy musieli odparować przez paleniem.

Smak

Jedną z ostatnich cech dobrej marihuany jest jej smak podczas palenia lub waporyzacji. Jeśli susz dostarcza przyjemną kombinację różnych smaków, bez powodowania kaszlu czy szorstkości w gardle, oznacza to, że jest on dobrej jakości.

Zapach oraz wrażenia po paleniu dają dobre wyobrażenie odnośnie jakości marihuany. Jeśli jednak masz okazję wypróbowania przed zakupem, może dać ci to o wiele lepsze pojęcie o tym, co kupujesz.

Podsumowanie

Nawet biorąc pod uwagę wszystkie te wskaźniki, standardy co do jakości mogą różnić się w zależności od lokalizacji, w której próbujesz kupić konopie. Lokalne prawo, klimat, a także pogoda mogą ograniczać lokalnych hodowców, a co za tym idzie także i twoje osobiste doświadczenia.

Obecność wielu mętnych kryształów THC oznacza, że dany szczep konopi produkuje większą ilość kannabinoidów, dlatego efekty stosowania mogą być silniejsze. Jednakże może to nie być pożądane przez wszystkich – osoby, które szukają raczej uspokojenia, niż pobudzenia, mogłyby nie być zadowolone z zakupu.

Zapach lub smak również może nie odpowiadać twoim preferencjom, dlatego wybieraj taki susz, którego zapach oraz efekty stosowania ci odpowiadają. Dostępność i cena są również ważnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu wyboru.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły