News

Francja: Od 2021 roku refundowana medyczna marihuana w ramach eksperymentu

marihuana we Francji

Rząd francuski zapowiedział, że w pierwszym kwartale przyszłego roku ruszy pilotażowy program refundacji medycznej marihuany dla pacjentów. W eksperymencie ma wziąć udział 3 tysiące pacjentów, którzy wymagają leczenia suszem.

W ubiegłym tygodniu rząd francuski wydał dekret, który potwierdził oficjalnie długo wyczekiwaną informację. Darmowa medyczna marihuana dla francuskich pacjentów będzie już od marca 2021 roku. Na razie jest to tylko program pilotażowy, który obejmie 3 tysiące osób z najcięższymi chorobami. Eksperyment ma potrwać 2 lata.

Za realizację projektu pilotażowego odpowiada Ministerstwo Zdrowia i Solidarności. Z przecieków wynika, że w ciągu najbliższych tygodni ogłoszony zostanie przetarg na dystrybuowanie medycznej marihuany dla programu eksperymentalnego.

Szczegóły charakterystyki programu mają zostać szczegółowo omówione przy porozumieniu z dyrektorem generalnym Francuskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych.

Pomimo że marihuana dla wybranych pacjentów będzie bezpłatna, to nadal ona będzie musiała spełniać standardy farmaceutyczne.

Za rejestr pacjentów odpowiadać będzie Agencja ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych. Rejestr ten za zgodą pacjentów ma być aktualizowany przez apteki i lekarzy.

Lekarze i apteki, które będą chciały przystąpić do tego programu eksperymentalnego, będą musiały wcześniej ukończyć odpowiednie szkolenie.

Warto zauważyć, że eksperymentalny program refundowania medycznej marihuany we Francji może okazać się przełomowy dla pacjentów tego kraju, ponieważ obecnie prawie w ogóle nie przepisuje się tam medycznych konopi na żadne schorzenia.

Źródło: mjbizdaily.com

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły